Чи вже на дні світовий ринок міндобрив? Аналітичний огляд тижня

Огляд світового ринку мінеральних добрив станом на середину лютого 2019 р., спеціально для Agro.FM.

 

 

На світових ринках всіх основних добрив зараз – міжсезоння. Ціни рухаються вниз. Проте світ останніми роками бачив і значно слабші ціни. Чи можуть стабілізуватись ціни, ми сьогодні і поміркуємо.

 

Котирування карбаміду останні два тижні падають з прискоренням. Остання ціна росіян в портах Балтійського, Азовського і вочевидь Чорного морів – нижча за 240 доларів США за тону. Обсяг закупок і фізичних відвантажень за раніше укладеними контрактами істотний.

 

Першими обвалили котирування карбаміду два тижні тому єгиптяни і минулого тижня продовжили знижувати ціни. Наразі у Єгипті карбамід продається по 250 доларів США за тону. Порівнюючи з цим рівнем, рівень росіян достатньо паритетний. Зниження відіграно.

 

Два основних ринки збуту – Індія і Бразилія зараз не потребують нових надходжень імпортованого товару. Добрив достатньо в портах і на руках трейдерів, що будуть також спрямовані у ці країни.

 

Зате у світі чимало середніх і невеликих споживачів карбаміду, які вирішили скористатися низькою ціною і воліють не чекати, чи буде ціна падати ще. Серед них – покупці у Туреччині, Мексиці, інших країнах Латинської Америки, на Шрі-Ланці тощо. Інтенсивно формують запаси на весну оператори ринку США. На баржовому ринку Нового Орлеану ціни, як і всюди, слабшають, і це заохочує клієнтів до купівлі. Постачальники ладні знижувати ціни, аби зробити продажі – перестраховуються. Однак, подальше зниження котирувань, якщо і продовжиться у наступні два-три тижні, скоріше за все сильно уповільниться. Деякі серйозні регіони виробництва, такі як Китай чи Алжир і зараз тримають високі ціни, чим, фактично, відсторонились від спотового ринку. Українські постачальники також не зможуть експортувати, якщо здешевлення триватиме. Очікування від весни у Північній Америці вельми оптимістичні. Таким чином, можна розраховувати, що світовий ринок карбаміду наближується до завершення циклу падіння, що незабаром має змінитися сезонним зростанням.

 

На ринках аміаку, аміачної селітри, сульфату амонію ніяких суттєвих змін не відбулося. Сподівання учасників, що цінове дно вже досягнуто для аміаку, були розвіяні здешевленням позаминулого тижня. Однак відсутність змін у ціні зараз і потреби ринків продуктів переробки, зокрема селітри і амофосу, підказують, що нижні позначки в цьому сезоні все ж таки можуть бути досягнуті саме тепер. В Южному котирування аміаку знаходяться на відмітках 280-285 дол. США/т, FOB.

 

Аміачна селітра користується надзвичайним попитом у країнах виробництва. Навіть росіянам майже нема що експортувати. Торгівля між регіонами невелика. Нітрати відправляються постачальниками безпосередньо на ринки збуту, тому ціна формується на основі нетбеків. Для Балтики вона складає, в залежності від ринків збуту від 170 до понад 180 доларів за тону.

 

У випадку КАС минулого тижня не було жодного регіону, де вартість рідкого добрива не знизилась би. Падіння складало від 2 до 4%. Особливо було відчутним в СНГ, Єгипті і на внутрішньому ринку США. Не зважаючи на наближення сезону внесення і попит, що присинається у Північній півкулі, на ціну добрива впливає здешевлення карбаміду. На Чорному морі ціни впали до 170-180 доларів, на Балтиці – до 175-185. Дешевшав КАС і у Європі, зокрема на ключовому ринку – у Франції. Посилення котирувань розпочнеться, коли з’явиться попит саме у цій країні.

 

Фосфорні добрива продовжували дешевшати. Ціни на діамонійфосфат знизились всюди, крім Азії. Досі стабільні ціни амофосу також не витримали. Російський МАР знизився у ціні до 400-410 доларів, FOB Балтика, діамофоска 10:26:26 – до 330-335 доларів. Інтерес до фосфорних і комплексних добрив у світі поки не очікується. Зокрема ні Індія, ані Бразилія не планують активно купувати.

 

Ще більше інформації про ринки міндобрив – на Київському агрохімічному форумі, що відбудеться 29 лютого і 1 березня 2019 р. Долучайтесь!

 

Інфоіндустрія, спеціально для Agro.FM

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry