Corteva знайшла природний інструмент для генної інженерії

Задача генної інженерії при створенні ГМО взяти ген в одному організмі і помістити його в інший організм дуже швидко, дешево і навіть коли ці організми не можуть бути схрещені природним шляхом. Та репутація ГМО досить сумнівна, тому Кортева знайшла спосіб досягати подібних результатів безпечним природним шляхом.

Відразу необхідно зазначити: переконливих доказів шкідливого впливу ГМО на здоров’я людини немає, проте ГМО все одно заборонені в майже 40 країнах.
В Україні ГМО умовно “легальні”, але підлягають маркуванню, яке нашкодить продажам. Крім того, ми не маємо жодної зареєстрованої ГМ-лінії, а незареєстровані сорти вирощувати не легально, тож де-факто ГМО у нас заборонені.

Corteva опублікувала дослідження про природний спосіб переміщення генів стійкості до хвороб в геномі кукурудзи. На практиці ж для отримання швидких результатів, імовірно, буде використовуватись один з методів CRISPR, що все одно не змусить виробників маркувати свою продукцію як “Містить ГМО”.

Природний механізм, досліджений компанією, може використовуватись і самостійно, але він протікає дуже повільно, що робить його комерційно невигідним.

Повідомляє Corteva

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry