Цінова ситуація на ринку сирого молока не покидає зону турбулентності

Цінова ситуація на ринку сирого молока не покидає зону турбулентності. На часі нова хвиля підвищення цін, яка подекуди перетворюється на гонитву і рухає ринок вгору. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію аналітичного відділу Асоціації виробників молока.Великі платоспроможні компанії, в яких економіка ще дозволяє піднімати ціну, борючись за стабільні поставки сировини встановлюють нові цінові рівні, які вже для багатьох переробників є збитковими у нинішніх умовах. Період укладання нових протоколів затягується, переговори йдуть важко і з мінімальною поступливістю.

Як наслідок ціни на молоко знову зросли на 25-30 коп.:

  • на молоко екстраґатунку ? на 29 коп., до 11,72 грн./кг;
  • на вищий ґатунок ? на 27 коп., до 11,29 грн./кг;
  • на перший ґатунок ? на 24 коп., до 10,7 грн./кг.

Середні ціни на даний момент ще не встановлені остаточно, оскільки для чималої кількості виробників вони і досі є предметом обговорення, тому не виключено, що по завершенні тижня вони можуть бути вищими. Враховуючу поточну ситуацію і вже відомі цінові піки, середня ціна на екстраґатунок до середини грудня буде націлена на позначку 12 грн./кг., а середньозважена трьох ґатунків ? на 11,50 грн./кг.

Очікування щодо зростання цін на сировину у цьому році були значно скромнішими, враховуючи знижений попит та обсяги імпорту молочної продукції, але фактор дефіциту молока виявився значно потужнішим, до якого додався і ще один не менш значущий ? ажіотажне зростання цін на кормовий комплекс, які сукупно не дають умов для стабілізації.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry