Добрива плюс мікроелементи

Сучасне рослинництво не може обійтися без інновацій. Серед них – застосування добрив із мікроелементами від провідних європейських виробників, що дає змогу агроному дуже швидко досягти технологічного прориву. Дуже популярними сьогодні на агрохімічному ринку є добрива від таких провідних європейських виробників, як ARVI Fertis і COMPO Expert. Про переваги цих продуктів та перспективи розвитку ринку мікродобрив в Україні аналітики агентства «Інфоіндустрія» розмовляють із комерційним директором компанії «БІНФІЛД АГРО ТЕХНОЛОДЖІЗ» Ігорем Костишиним та R&D і маркетинг менеджером в країнах СНД компанії COMPO Expert Олексієм Грабовським.

– Як давно компанія «БІНФІЛД АГРО ТЕХНОЛОДЖІЗ» працює на ринку України?

 Компанія розпочала свою діяльність на ринку добрив в Україні в 2011 році. Основний напрямок – імпорт і дистрибуція комплексних та спеціальних мінеральних добрив європейської якості та пошук нових рішень в живленні сільськогосподарських культур.

Ігор Костишин

 

– Розкажіть про історію роботи ARVI Fertis в Україні?

 До групи компаній АРВІ входить два заводи з виробництва комплексних мінеральних добрив, а саме АРВІ Фертіс, який знаходиться в місті Маріямполе (Литва) та АРВІ НПК – м. Черняховськ (РФ). На початку нашої спільної роботи з групою компаній АРВІ ми імпортували продукцію з обох заводів, але більшу частину з російського заводу. З 2013 року ми працюємо винятково із виробництвом, яке розміщене в м. Маріямполе (Литва) – АРВІ Фертіс. Головною причиною зміни була ситуація, що склалася між нашою державою та РФ, в якій знаходиться виробництво АРВІ НПК, хоча обидва підприємства є власністю литовського інвестора. Крім того, в рамках угоди про Асоціацію з ЄС, починаючи з 2016 року, ставка на розмитнення мінеральних добрив при наявності підтверджуючого документа про європейське походження товару, на протязі 3-х років має бути знижена з 6,5 до 0 відсотків. Зараз вона становить 2,5 %.
Відповідно, враховуючи митні ставки, мінеральні добрива з ЄС для наших агровиробників стають доступнішими по ціні та за рахунок високої якості дають змогу підвищити врожайність. Також до напрямку виробництва мінеральних добрив групи компаній АРВІ входить підприємство АРВІ Агро, яке розміщене в Румунії, і займається виробництвом тукосумішей та дистрибуцією мінеральних добрив.

– Яка зараз ситуація з реєстрацією добрив вашої компанії?

 Наразі діє спрощена процедура імпорту мінеральних добрив при наявності висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яка стосується груп мінеральних добрив із вмістом азоту, фосфору та калію. Але така процедура не діє на продукти, які мають крім основних елементів живлення додаткові, наприклад, сірку або мікроелементи. Переважна більшість мінеральних добрив, які імпортуються з ЄС, входять саме до цієї групи. Тому згідно з вимогами, які діють в нашій державі, вони мають бути зареєстрованими для використання та мати Посвідчення про державну реєстрацію. Мінеральні добрива виробництва групи компаній АРВІ зареєстровані в Україні для використання у сільськогосподарському виробництві, про що свідчать відповідні документи.

– Розкажіть про цінову політику щодо добрив, котрі пропонує «БІНФІЛД АГРО ТЕХНОЛОДЖІЗ»?

 Ціни на гранульовані добрива виробництва компанії АРВІ знаходяться в діапазоні від 460 до 550 €/т із ПДВ в залежності від марки та наявності мікроелементів, враховуючи витрати на доставку в господарства. Якщо проаналізувати ціни на комплексні мінеральні добрива на ринку України, то наша пропозиція належить до середньої цінової категорії.

– Чи завжди компанія ARVI Fertis збагачувала свої добрива мікроелементами?

 В стандартному портфоліо продуктів, які виробляє компанія АРВІ, є мінеральні добрива з вмістом одного або двох мікроелементів. На ринку України ми пропонуємо марки добрив, які містять сірку, магній та до п’яти мікроелементів. Додаткові мікроелементи включено до складу добрив АРВІ, враховуючи побажання наших основних клієнтів в Україні, в першу чергу, агрохолдингу «КЕРНЕЛ». Досвід багатьох років показує результативність такого оновлення продукту, тож більшість марок мінеральних добрив АРВІ, які імпортуються в Україну, збагачуються розширеним вмістом мікроелементів.

– Як коливається вміст сірки у добривах?

 Вміст сірки залежить від марки добрива. Якщо ми говоримо про фосфорні і калійні марки, там буде невисокий вміст азоту і сірки. В азотних марках добрива, наприклад, 18-8-8, вміст сірки становитиме 15% в перерахунку на S. Це пов’язано із використанням сульфату амонію для виробництва.
Якщо говорити про безхлорні марки добрив АРВІ, то залежність трохи інша, оскільки для виробництва використовується сульфат калію, що додає вміст сірки. Так, наприклад, марка безхлорного добрива 11-9-20 містить 16% сірки в перерахунку на S. До речі, безхлорні марки добрив АРВІ теж знайшли своє місце на нашому ринку. На сьогодні, вже два роки поспіль, основним покупцем є компанія «Чіпси Люкс» та низка інших агровиробників, які займаються вирощуванням овочевих культур.

– А з якої сировини виробляються добрива ARVI?

 Основною сировиною для виробництва добрив АРВІ є сульфат амонію, амофос, діамофос, калій хлористий або ж сульфат калію. В переважній більшості сировина має європейське походження.

– Які формуляції у Вашій компанії користуються найбільшим попитом серед споживачів?

 Основними марками комплексних добрив АРВІ, які ми пропонуємо в Україні, є 8-20-30+3S+МЕ, 12-24-24+6S+МЕ, 10-20-20+5S+ME, 5-15-30+3S+МЕ та 5-15-25+2S. Також з кожним роком набуває попиту безхлорна марка добрив під овочеві культури 11-9-20+1,5S+16S+0,5B.

– Наскільки цікаво компанії «БІНФІЛД АГРО ТЕХНОЛОДЖІЗ» виробляти рідкі добрива?

 В даний момент в нашому асортименті немає рідких продуктів для ґрунтового внесення, але це цікаво для компанії, і ми рухаємося у вказаному напрямку. Робота з рідкими продуктами має ряд складнощів, серед яких логістика та зберігання.
Наша компанія виводить на ринок ефективні рішення, що дають змогу отримати високий додатковий прибуток нашим агровиробникам. Тому вихід на ринок з новим продуктом – надзвичайно відповідальне завдання. Зараз ми перебуваємо на етапі розробки декількох формуляцій продукту.

– Які інновації є актуальними для українського ринку добрив?

 Серед нових напрямків в мінеральному живленні, які матимуть перспективу в наступні 3-4 роки, ми бачимо подальше збільшення використання мікрогранульованих добрив Ізі Старт ТЕ-Макс; вихід на ринок нових продуктів, які зможуть знизити негативний вплив високих температур на культурні рослини, що особливо важливо для південно-східних регіонів; шляхи підвищення ефективності використання азотних добрив, в тому числі за рахунок використання інгібіторів нітрифікації, ми вже маємо продукт для внесення із КАСом під назвою НоваТек Флуїд; а також вихід на ринок нових рідких продуктів як для стартового pop-up внесення так і для основного обробітку ґрунту.

Олексій Грабовський

– Чи плануєте подальше розширення?

 В нашій компанії вже рік функціонує оновлений комерційний відділ, який показує хороші результати. Налагоджуємо роботу в регіонах. Також важливим питанням є оптимізація логістики в напрямку зменшення витрат та скорочення термінів доставки продукції.

– Чи працюєте в регіонах?

 Наш комерційний відділ охоплює західний та центральний регіони. В Одеській, Миколаївській та Херсонській областях працює наш дистрибутор – компанія «Ін Тренд Агро». По східному регіоні зараз ведемо переговори.
Наша продукція розміщується на декількох складах. Переважно в центральній та Західній Україні. Якщо говорити про групи товарів, то 80% продукції виробництва німецької компанії КОМПО Експерт «проходить» через склад в м. Фастів Київської області. Комплексні доб­рива АРВІ на 90% продаються з «коліс». Певні обсяги, які розраховані на доставку автотранспортом, ми зберігаємо в Київській, Житомирській та Тернопільській областях. Частина товару зберігається в Литві.
Це, значною мірою, пов’язано із серйозними проблемами, які відчуваємо при залізничних вантажних перевезеннях. Наприклад, коли від моменту формування заявки на подачу вагонів в Україні до їх завантаження (при умові наявності вагонів!) проходить до 1-1,5 тижня, то на відвантаження з/д вагонів зі складу в Литві до моменту отримання клієнтом йде до 8-10 днів і без проблем з наявністю вагонів.

– Яка форма фасування продукції?

 Добрива АРВІ постачаються в біг-бегах по 500 кг. По добривах КОМПО Експерт фасування різне: рідкі добрива – каністри 1, 10 л та контейнери по 1000 л, гранульовані та кристалічні – мішки 20 та 25 кг.

– Які проблеми виникають при дистрибуції мікрогранульованих добрив?

 По-перше, стикаємося з відсутністю спеціального обладнання для правильного внесення мікрогранульованих добрив. Це аплікатори, мікрогранулятори, які в різних виробників
сівалок називаються по-різному. Використання спецобладаннаня дуже важливе, бо є основні правила внесення для отримання найвищого результату від застосування:
Можливість регулювання норми внесення в діапазоні від 15 до 30 кг/га.
Локальне внесення в зону розміщення насіння. Дрібні гранули повинні бути в безпосередній близькості до насіння, саме це забезпечує швидкий старт від моменту проростання.
По-друге, аграріям здається, що застосування наших добрив їм не по кишені. Але це не так. Наприклад, вартість внесення нашого препарату Ізі Старту з нормою 20 кг/га майже дорівнює вартості внесення діамофоски 10-26-26 з нормою 120-130 кг/га. Але внесення Ізі Старту забезпечує високу динаміку розвитку рослин від моменту проростання, особливо при низьких температурах навесні, чого не можна досягти, вносячи класичні комплексні добрива. Внесення мікрогранульованих добрив – додатковий захід, який дає змогу отримати додатковий прибуток до 70-80 €/га в залежності від культури.

– Що скажете про останні тенденції ринку мікрогранульованих добрив України?

 Застосування мікрогранульованих добрив серед наших агровиробників зростає щороку в рази. Агровиробники оновлюють свій технічний парк, доукомплектовуючи наявні посівні агрегати аплікаторами для внесення мікрогранульованих добрив, або закуповують нові, вже укомплектовані, що говорить про готовність агрономів та керівників господарств вкладати додаткові кошти в нові напрямки живлення для отримання додаткового приросту урожайності та, відповідно, додаткового прибутку.

Розмову вела Ірина Євсевська

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry