ДПЗКУ – велика шафа з китайським кредитом на $ 1,5 млрд

Китайська сторона і уряд Китаю налаштовані на розвиток відносин з Україною в широкому спектрі: в рамках «шовкового шляху», «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) та інших секторах економіки. За китайським кредитом з ДПЗКУ є два шляхи вирішення. Про це повідомив народний депутат Іван Мірошниченко, пише AgroPolit.com.«Ми можемо мати кредити і партнерство в десятки мільярдів доларів протягом наступних 2-5 років. Зараз з боку української влади потрібно не допустити будь-яких незрозумілих китайській стороні рухів (зокрема, не узгодженої приватизації або підкилимної реструктуризації) з ДПЗКУ. Шафа з $ 1,5 млрд китайським кредитом не повинна «голосно» впасти на ринку. Потрібно намагатися максимально виправити помилки. Як? Можна і потрібно оновити китайсько-українське співробітництво як раз в частині угоди з ДПЗКУ », – зазначив Іван Мірошниченко.

На його думку, питання китайського кредиту з ДПЗКУ має два шляхи вирішення. Перший – можна розгорнути цю угоду: згорнути кредит, можливо, через приватизацію кампанії для зменшення збитків держави, тобто конвертувати частину боргу в капітал компанії.

«Квоту на поставку кукурудзи на китайський ринок можна спокійно продати всім гравцям українського ринку в тендері і її охоче куплять, гроші в бюджет», – заявив Іван Мірошниченко.

Другий варіант на думку нардепа – це «додати газу і як на байку увійти в складний поворот».

«Оскільки угода вже укладена, то було б помилкою не використовувати весь її потенціал. Зараз залишилося $ 1,5 млрд, але можна цю суму кредиту збільшити до $ 5 млрд під конкретні спільні інвестиційні проекти, які стратегічно важливі для економіки України і там, де не заходить приватний капітал. Тобто контракт з ДПЗКУ зараз може стати платформою для побудови нових більш тісних і економічно вигідних відносин. Китайських партнерів треба брати в партнерські відносини і менеджмент для зміни рівня і якості менеджменту, розподілу ризиків, доступу до ринків збуту », – резюмував Іван Мірошниченко.

Нагадаємо, керуючий директор міжнародної банківської групи Rothschild в країнах СНД Джованні Сальветті заявив, що Україні необхідно реструктуризувати китайський борг ДПЗКУ в $ 1,5 млрд.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry