«Дунайська Соя» закликає розблокувати імпорт до ЄС сої, сертифікованої за стандартами сталості

З огляду на протести фермерів у Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії та Болгарії проти імпорту сільськогосподарської продукції з України, Асоціація «Дунайська Соя» яка працює з фермерами та виробниками в Україні, в сусідніх країнах ЄС і поза ЄС, закликає Європейський Союз та національні органи влади в його державах-членах забезпечити вільні поставки з України до ЄС сої та іншої сільськогосподарської продукції, сертифікованої за стандартами сталості.

«Дунайська Соя» солідарна із фермерами в країнах ЄС та своїми партнерами в Україні. Розуміючи, що фермери в ЄС бажають захистити себе від дешевшої імпортованої продукції з третіх країн виробленої за менш сталими технологіями, захист місцевого виробництва не має відображатись на поставках в ЄС сільськогосподарських товарів сталого походження.

ЄС має значний дефіцит щодо виробництва бобових, зокрема, лише 8% потреб Євроспільноти в сої забезпечується завдяки локальному виробництву. Це означає, що ЄС імпортозалежний від соєвих бобів і шроту для тваринництва. Асоціація «Дунайська Соя» співпрацює з фермерами по всій Європі для збільшення обсягів виробництва не-ГМ сої сталого походження згідно власних стандартів. Відтак створюючи рівні умови для всіх європейських фермерів і забезпечуючи наявність сої, вирощеної сталим способом, згідно законодавства ЄС.

Стандарти сертифікації Дунайська Соя та Європейська Соя, Проєкт Протеїнового Партнерства направлені на сприяння збільшенню обсягу не-ГМ сої, виробленої відповідно до вимог ЄС сталим способом у Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні. Детальніше це означає гарантування невикористання заборонених в ЄС пестицидів, відсутність вирубки лісів та зміни цільового землекористування. Стандарти Асоціації «Дунайська Соя» гарантують високий рівень якості та сталість продукції та сприяють фермерам за межами ЄС у виробництві сталим способом близько 700 000 тон сої, що потрібна Європспільноті.

Асоціація «Дунайська Соя» закликає уряди Польщі, Угорщини, Словаччини та інших сусідніх країн взяти до уваги важливість сертифікованої не-ГМ сої виробленої сталим способом в Україні для потреб ЄС. Такий імпорт необхідний для посилення постачання ЄС та Європи сталою та сертифікованою не-ГМ соєю яка є складовою ланцюгів доданої вартості кормів та продуктів харчування і відповідає вимогам відповідального споживання та протидії зміні клімату.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry