Експерт розказав, як підготуватися до заготівлі кормового силосу

Заготівля люцерни триває п’ять днів, озимих злаків – три дні. Ці декілька днів годуватимуть ферму цілий рік. Тому до скошування потрібно підготуватися якнайкраще. Саме від підготовки залежить 80% якості корму. Починати потрібно зі складання чек-листа заготівлі силосу, де будуть прописані усі операції.

Про це розказав Володимир Мірненко, брендменеджер Pöttinger, під час вебінару 12 травня. “Якщо виїхала косарка в поле, вплинути на якість корму вже досить складно.

В процесі заготівлі на якість силосу ви впливаєте лише на 20%, а 80% – це підготовка”, – розказав Мірненко.

Чек-лист. Складення чек-листа – єдиного документу, в якому прописано роль кожного учасника – один з найважливіших етапів заготівлі силосу. “Це командна гра. Якщо за одну справу відповідає дві особи, її ніхто не зробить. Обов’язково пропишіть: хто і від кого отримує інформацію. Має бути одна людина, яка керує трактористом”, – поділився він.

Підготовка техніки. Уся техніка для косіння має бути готова ще з зими. Має бути закуплено усе, що може знадобиться в процесі заготівлі: комплекти ножів, насадок, пружини на ворушилку, валкувач, шини (в ідеалі готові, збортовані колеса). “Продумайте. які ще запасні деталі повинні бути закуплені і знаходитись безпосередньо на підприємстві”, – радить спеціаліст.

Підготовка дороги. Погані дороги можуть зменшити продуктивність заготівлі на 25%. Транспорт повинен рухатися на швидкості не менше 40 км/год. Погана дорога – причина потрапляння сирої золи в сіножать. Бруд за колесами, бризковиками заноситься в траншею і стає причиною гниття корму. Тому польові дороги потрібно грейдерувати. Під’їзди до траншеї також мають бути з твердим покриттям, хоча б останніх 200-300  метрів, щоб з колес встиг струситися бруд.

Обробка траншеї. Траншея, де зберігатиметься зелена маса, повинна бути виметена, вимита і продезінфікована білилом. Залишки минулорічного корму будуть джерелом бактерій. Підлога повинна бути ідеально рівною. “Кожна калюжка – це чашка Петрі, де будуть розмножуватися мікроорганізми і весь сінаж над нею буде зіпсований, – пояснив Мірненко. – Потрібно максимально забрати опади із корму”.

Стіні також повинні бути ідеально рівними, без кутів. Адже прорив бокової плівки множить на нуль ефект від бокового накриття в радіусі 1,5-2 м. Обійтися без бокової плівки не можливо, оскільки бетон не герметичний і через нього проходить волога. “Крім того, корм попід стінками гірше трамбується і в разі його псування його ніколи не відбирають, тому що це фізично дуже важко”, – додає він. Бічні краї плівки повинні на 1-1,5 м устилати дно силосної і на таку ж відстань відхилятися вгорі, щоб їх можна було загорнути.

Плівки, мішки та усе, що потрібно для укриття, силосу краще закупити заздалегідь. Попри наявність великої кількості шин, потрібні також спеціалізовані мішки, щоб забезпечити герметизацію плівки.

Підготовка поля після укосу. Разом з органічними добривами на поле потрапляють каміння, метал, бетон. В подальшому вони впливають на роботу збиральної техніки. “Зібрати каміння дешевше, ніж ремонтувати косарку. Будь-яка найкраща техніка не розрахована на скошування каміння. Єдиний варіант – зібрати каміння вручну”, – коментує Володимир Мірненко. Тому після укосу варто зібрати усі сторонні предмети.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry