Глобальні ціни на продовольчі товари знизились вперше за 12 місяців

Глобальні ціни на продовольчі товари знизились у червні – вперше за 12 місяців, йдеться у доповіді, опублікованої Організацією Об’єднаних Націй (ООН).

Індекс продовольчих цін ФАО становив у середньому 124,6 пункту в червні 2021 року, що на 2,5 відсотка менше, ніж у травні, але все-таки на 33,9 відсотка перевищує рівень за аналогічний період минулого року. Зниження в червні стало першим падінням індексу після дванадцяти щомісячних зростань поспіль.

Індекс продовольчих цін ФАО відстежує зміни міжнародних цін на продовольчі товари, які найбільш активно продаються у світі. Падіння в червні відобразилось на знижені цін на рослинну олію, крупи та, хоча і більш помірковано, молочні продукти, що компенсує загалом вищі котирування м’яса та цукру.

Індекс цін ФАО на рослинну олію за місяць впав на 9,8 відсотка, сягнувши мінімуму за останні чотири місяці. Значне місячне падіння в основному відображає зниження міжнародних цін на пальмову, соєву та соняшникову олії.

З травня індекс цін ФАО на зернові впав на більш помірні 2,6 відсотка, але залишився на 33,8 відсотка вищим за свій показник у червні 2020 року. Міжнародні ціни на кукурудзу знизились на 5,0 відсотка, що зумовлено падінням цін в Аргентині внаслідок збільшення постачання останніх урожаїв, які зумовлені вищими, ніж раніше очікувалось, врожаями. Міжнародні ціни на пшеницю в червні знизились лише на 0,8 відсотка, при цьому сприятливий світовий прогноз підтримувався покращеними перспективами виробництва у багатьох ключових виробників, які переважають більшу частину тиску, що збільшується від сухих умов, які впливають на посіви в Північній Америці.

Індекс цін ФАО на молочні продукти в червні впав на 1 відсоток до 119,9 пункту. Міжнародні котирування всіх молочних продуктів, представлених в індексі, знизились, причому найбільшого падіння зазнало котирування вершкового масла, підкріплене швидким падінням світового імпортного попиту та незначним збільшенням запасів, особливо в Європі.

Індекс цін ФАО на цукор суперечив загальній тенденції цін на продукти харчування, і збільшився на 0,9 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем, що є третім поспіль щомісячним зростанням, та досяг нового багаторічного максимуму. Невизначеність щодо впливу несприятливих погодних умов на врожайність сільськогосподарських культур у Бразилії, найбільшого світового експортера цукру, чинила тиск на ціни.

Індекс цін ФАО на м’ясо також зріс на 2,1 відсотка протягом місяця по червень, продовжуючи зростання дев’ятий місяць поспіль і розмістивши індекс на 15,6 відсотка вище свого значення у відповідному місяці минулого року, але все ще на 8,0 відсотка нижче свого піку, досягнутого у серпні 2014 року.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry