Хімічний завод “Оріана” запрацює вперше за 18 років

Фонд державного майна й міська рада Калуша домовились про відновлення роботи хімічного заводу “Оріана”, який не функціонує вже понад 18 років.

На зустрічі Фонд держмайна представив міській владі та Івано-Франківській облдержадміністрації нового очільника «Оріани» Руслана Кучерявого та поділився планами підготовки об’єкта до приватизації.

АТ «Оріана» розташоване в Калуші та перебуває в управлінні Фонду держмайна. ФДМУ призначив Руслана Кучерявого на посаду в. о. директора підприємства 24 квітня.

В 1990-х роках «Оріана» була лідером української хімічної промисловості. Компанія виробляла поліетилен. В її структурі також був завод з виробництва калійних добрив. 

За своїм основним профілем підприємство не працює вже давно. Сьогодні єдиним джерелом доходів є здача в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів. Крім того, підприємство має великі борги. Щоб перетворити його на діючий актив та знайти інвестора, ФДМУ розглядає можливість поновлення на підприємстві виробництва калійних добрив, ідеться в офіційному повідомленні.

Потреба України в калійних добривах складає приблизно два мільйони тонн на рік.  До повномасштабного вторгнення Україна щорічно імпортувала їх на суму приблизно $350 млн. Основними постачальниками були Білорусь, Польща, росія, Німеччина. Їх сумарна частка на українському ринку складала приблизно 90%. Однак Україна сама має реальну можливість виробляти калійні добрива. Для цього потрібно реконструювати місцеві виробництва й освоїти нові родовища Прикарпаття. 

«Завдяки вдалому розташуванню заводу і потужній сировинній базі в регіоні (Калуш-Голинське родовище) є можливість відновити виробництво безхлорних калійних добрив. Разом з новим менеджментом підприємства та за підтримки місцевої влади Фонд спробує вдихнути в нього нове життя й одночасно буде шукати інвестора. Сьогодні ситуація на «Оріані» дійсно дуже складна, проте ми бачимо перспективи у його продажу та відновленні виробництва новим власником», — зауважив директор Департаменту корпоративних прав держави ФДМУ Олександр Федоришин.

Запаси калійних солей (сировина для виробництва калійних добрив) в Україні сягають 4,3 млрд тонн. У перерахунку на калійні добрива це 457 млн тонн. За умови осучаснення методики видобування та модернізації профільних виробництв ці об’єкти стануть привабливими для інвесторів ринку мінеральних добрив не лише України, але й світу, впевнені у Фонді держмайна України.

 

Інфоіндустрія за матеріалами vikna

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry