Інноваційне рішення проти шкідника каштанів від Syngenta

24 травня 2018 року компанія Syngenta в Україні презентувала нове комплексне рішення для боротьби з каштановою мінуючою міллю в рамках програми TreeCare. Експерти Syngenta зі Швейцарії, Великої Британії та України розказали про процес обробки каштана, а також продемонстрували техніку обробки препаратом Revive у  Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка. Revive — це інсектицид природного походження, який пройшов незалежні випробування щодо безпеки для навколишнього середовища, здоров’я дерев, корисних комах і людей.

Програма TreeCare — це унікальна ініціатива компанії Syngenta, яка спрямована на ревіталізацію соціально-екологічного фону великих міст завдяки новаторському підходу  до оздоровлення лісопаркових насаджень і запобігання появі найнебезпечніших шкідників та хвороб, які послаблюють і пригнічують вегетативну систему дерева. Syngenta вже запровадила програму профілактики, захисту і збереження зелених насаджень  у таких європейських країнах, як Іспанія, Франція, Велика Британія, Швейцарія, застосовуючи препарат Revive на пальмі, дубі, каштанах та  інших видах дерев. Незабаром це ефективне й економічне рішення з’явиться і в Україні.

«Компанія Syngenta завжди знаходиться у пошуку балансу між наукою та природою, інвестуючи в глобальні дослідження і розробки надійних продуктів та засобів для покращення здоров’я рослин близько 1,2 млрд дол. США щороку.  Препарат Revive — новий інсектицид другого покоління, розроблений для  тривалого, ефективного та безпечного захисту здоров’я дерев. Revive може бути використаний для боротьби з такими розповсюдженими  у європейських країнах шкідниками, як-от дубовий похідний шовкопряд, червоний довгоносик-стрибун пальмовий, смарагдовий жук-пильщик. В Україні ми  плануємо одержати реєстрацію препарату для застосування на кінському каштані, що потребує захисту від  мінуючої молі (Cameraria ohridella)», — підкреслює Світлана Ромашко, керівник напряму  «Захист городу, саду, газону» компанії Syngenta в Україні.

Занепокоєння щодо стану каштанів висловлюють муніципальні служби з питань зеленого благоустрою багатьох міст, зокрема  Києва, Одеси,  Полтави, Харкова, Львова, Черкас.  Втрата дерев через шкідників, хвороби  і агресивні кліматичні зміни прогресує щосезону. Наприклад, близько третини каштанів із майже 300 висаджених у Києві 2013 року не дожила  до сезону 2014 року через комплекс негативних чинників,  а в у 2016-му зів’яли майже всі молоді дерева. Фінансові збитки досить суттєві. Сортовий саджанець  звичайного кінського каштана коштує близько 100 євро,  а елітні сорти — до 300 євро або й більше за дерево. «Мабуть, кожен помічав, що на початку літа листя каштанів поступово жовтіє і десь в серпні починається справжній  листопад жовто-іржавого листя. Сумним прикладом є вулиця Хрещатик — колись ця каштанова алея у центрі Києва була візитівкою міста, на яку посилалися туристичні буклети і  з гордістю згадували у шкільних підручниках. Наразі  картинка доволі сумна. Одна з причин тому — каштанова мінуюча міль, що уражає листя, послаблює захисні сили дерева і потенційно призводить до його загибелі», — зазначає Олександр Стригун, доктор с.-г. наук, завідувач лабораторії ентомології та стійкості с.-г. культур проти шкідників Інституту захисту рослин НААН.

Самка молі відкладає яйця на верхній частині листової пластинки кінського каштана. Гусениця, що  виходить з яйця, проникає під шкірку листка і спершу харчується соком рослини, а  пізніше її тканинами, прогризаючи ходи (міни) між верхньою і нижньою оболонками листової пластинки. Гусениця починає плести кокон, розташовуючись у спеціальній камері всередині міни. Коли метелик виходить із лялечки, він продавлює оболонку кокона і розриває шкірку на верхньому боці листка. Каштанова мінуюча міль дає кілька поколінь на рік (в Україні близько 3–4, в країнах Європи — до 5). До кінця літа, при сильному ураженні, каштан може повністю втратити листя, що дуже впливає на життєздатність дерева, спричиняє осіннє цвітіння, розвиток інших інфекцій.

Уражені дерева — це не тільки втрата чималих коштів місцевого бюджету, вкладених у їх закупівлю і висадку, а й негативний вплив на ландшафтну естетику і екологічний фон міста, існує ризик для громадськості та майна від ослаблених і пошкоджених дерев.

Експерти Syngenta підкреслюють, що новий метод обробки, на відміну від попередніх та альтернативних, легко переноситься деревами й забезпечує ефективну профілактику і  надійний захист каштанів, який не спричиняє вегетаційних порушень у дерев, а навпаки — зміцнює захисний бар’єр рослин проти хвороб, не завдає шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю населення. Тож, як саме відбувається обробка об’єкта?

Компанія Syngenta  розробила ексклюзивну технологію внесення препарату Tree Micro Injection (Мікроін’єкція Дерева). Останній вводиться безпосередньо у стовбур дерева і транспортується його судинною системою. Така обробка передбачає використання спеціального обладнання для буріння серії невеликих 10-міліметрових отворів у стовбурі, які потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до біологічного розкладання протягом року.

Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до 3 років. Дерево, оброблене за цією технологією, не становить загрози здоров’ю міської громади, тварин та інших живих організмів, включаючи тих мікроорганізмів, які живуть на поверхні листя і кори дерева, адже суттєва перевага такої  обробки  полягає у «прицільному» введені препарату, що унеможливлює розпилення у навколишнє середовище, витікання препарату з дерева, контактування зі шкірою спеціаліста, який проводить обробку. «Результати випробування підтверджують, що допустимі залишки препарату у листку, на гіллі та плодах дерева настільки низькі, що вони безпечні для людей і тварин.  Жодний собака, що раптом підбере гілку обробленого каштана з землі, або дитина, яка бавиться із каштановими горіхами такого дерева, не піддаються ризику», — коментує Ларс Грюхель, керівник напряму «Захист городу, саду, газону» в Центральній та Східній Європі, Східній Африці компанії Syngenta.

Вартість одноразової обробки буде включати в себе використання спеціально сертифікованого обладнання, навчання і сертифікацію спеціалістів, котрі проводитимуть обробки, та сам препарат.  Обробка здійснюється тільки тими спеціалістами, які пройшли відповідне навчання по роботі з обладнанням і отримали сертифікацію від компанії Syngenta.

Як зазначають експерти, результати використання Revive будуть помітні вже у перший рік обробки. Якщо мікроін’єкції вводилися у рекомендованому вікні застосування до чи після цвітіння, то найперший видимий ефект — це здорове, зелене листя, що суттєво контрастує з необробленими, зараженими деревами, які досить швидко набувають інвазійних ознак у червні, а в подальші літні місяці листя стає коричневим і змертвілим.

«Ми переконані, що українські міста зацікавляться технологією мікроін’єкцій і матимуть можливість якісно захистити каштани від шкідника, — розповідає Світлана Ромашко. — Надійний  догляд за деревами необхідний,  адже вони виконують важливу роль в урбаністичному просторі й довкіллі:

·         покращують естетику і привабливість міського середовища;

·         допомагають регулювати мікроклімат місцевості, перехоплювати вітри і контролювати температуру;

·         зменшують забруднення повітря і рівень шуму, виконують роль пиловловлювачів;

·         підвищують якість життя мешканців міста».

Комплексна пропозиція TreeCare від компанії Syngenta має низку переваг, це:

·         одноразова обробка, що гарантує спокій і впевненість у результаті;

·         економія часу — менше часу і зусиль потрібно на підтримку здоров’я дерев;

·         залучення сертифікованого спеціаліста для проведення обробки;

·     цільове лікування — точкова мікроін’єкція, що не становить загрози здоров’ю людей, тваринам та довкіллю;

·    економія коштів — фінансово вигідне рішення для органів влади щодо управління бюджетом і планування захисту дерев у майбутньому.

Наразі виконуються необхідні тести і заміри показників ефективності та безпечності препарату Revive разом із Інститутом захисту рослин НААН України і Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця в  Україні, аби протягом 2018–2019 років успішно провести процес реєстрації та з 2020 року зробити технологію доступною для  комерційного продажу   в нашій країні.

Команда фахівців підрозділу «Захист городу, саду, газону» компанії Syngenta впевнена, що  ця ініціатива допоможе досягнути максимально стійких результатів у догляді за деревами та захисті зелених насаджень в Україні.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби компанії “Syngenta”

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry