Максим Субх розповів про домовленості України з Оманом

Максим Субх розповів про домовленості України з Оманом

Оман запропонував спільно з Україною створити на своїй території зерновий хаб, проте список домовленостей значно більший та цікавіший.

Максим Субх займає посаду спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки. Певний час ця посада була вакантною, тому комунікації з країнами перелічених регіонів (>70 країн) були ослабленими. Втім Україна знайшла деякі точки зіткнення, у тому числі обстріли порту “Ольвія” російськими військами, адже в порт було інвестовано кошти катарського бізнесу. І хоча в зоні фокусу знаходиться Субсахарська Африка та південніші країни, в лютому вдалося досягнути значного успіху у спілкуванні з міністром закордонних справ Саудівської Аравії принцом Файсал бін Фархан Аль Сауд. Після його візиту до Києва Україна отримала гумдопомогу на $400 млн.

Під час візиту М. Субха до Оману, Султанат запропонував створити на його території український зерновий або зерново-продовольчий хаб. Це б дозволило зробити поставки українського зерна до країн Африканського рогу стабільними. Загалом це поліпшило б наші позиції на узбережжі Індійського океану. Проте навряд Оман готовий буде інвестувати в цей проект власні кошти. Свою територію готовий надати і Єгипет, проте Оман має прекрасну інфраструктуру, прозорі банківську та податкову системи. Однозначно Африка усвідомила свою залежність від українського зерна, тому наши позицію в регіоні мають лише покращуватись.

Використані матеріали, що висвітлені в інтерв’ю Укрінформу.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry