На Одещині розпочалися жнива – планують зібрати 60% від минулорічного врожаю

У південних регіонах розпочинається  збір нового врожаю озимого ячменю.

Першими в Україні, у жнивні літні поля, вийшли аграрії Одещини. В Ізмаїльському районі стартував збір озимого ячменю. Перші обкоси на площі 7 тис. га при врожайності 21 ц/га, дали намолот 14,7 тис. тонн зерна нового врожаю.

Загалом, до збирання у цьому році в Одеській області підлягає 1 млн 61 тис. га озимих зернових. Зокрема, 551 тис. га озимої пшениці, 244 тис. га озимого ячменю, 50 тис. га ярого ячменю та 190 тис. га ріпаку.

кампанія відбулася за умови недостатнього забезпечення ресурсами, паливно-мастильними матеріалами, добривами, робітниками, фінансами, але, незважаючи ні на що, за допомогою держави ми цю кампанію зробили, відзначила директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова в інтерв’ю Суспільному.

“Пшениці ми маємо 551 тис. га, а взагалі до збирання ми маємо 1 млн 200 га землі на Одещині. Це озимі культури.

Наразі аграрії збільшили свої площі зберігання пального, отримали додаткові ліцензії на зберігання пального і вже стартувала жнивна кампанія. Але, казати про те, що цього пального вистачить на всю збиральну кампанію ми не можемо. Але, Міністерством аграрної політики вжито всіх заходів для отримання пального і забезпечення саме збиральної кампанії. Дизельне пальне до нашого регіону привозять, АЗС поповнюються. Будемо сподіватися, що завдяки нашим ЗСУ нам вдасться зробити жнивну кампанію досить ефективною.

Погода нас не дуже балувала цього року, тому ми не отримаємо такий врожай, який ми отримали минулого року. Взагалі, минулого року був рекорд за всі роки незалежності України. Якщо ми отримаємо врожай на рівні 60% від торішнього врожаю (ред. згідно з даними Одеської обласної державної адміністрації, у 2021 році було зібрано 2 мільйони тонн врожаю), для нашого регіону це буде дуже добрий показник, тому що останні місяці була посуха”, – розказала Стоянова.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry