На півночі Латинської Америки імпульсний ріст цін на карбамід

В регіоні відзначається ріст цін на карбамід, який пов’язаний не з вищими закупівельними цінами, а з логістикою добрива.

На півночі Латинської Америки почався ажіотаж на швидкі баржі, що викликало дефіцит логістичних потужностей. Карбамід вже здорожчав більше, ніж на $32 виключно через цю складність. Наразі карбамід коштує $387 за тонну fob (логістику на себе бере покупець).

Ще одним фактором, який впливає не на користь покупця, стала відсутність попиту на добрив в останні 6 місяців. Багато роздрібних та оптових продавців вимушені були вийти з ринку. Фермери, що вирішили закупити добрива в останній момент, зіштовхнулися з проблемою їх відсутності. Купити добрива можна без проблеми, але отримати придбаний товар можна буде лише з затримкою. Придбати партію “на завтра” стало дуже складно. Для закупок карбаміду тепер треба чекати, щоб постачальники з країн Африки відновили логістику до Латинської Америки. Проте їх травневі поставки вже можуть запізнитися і прибути в першій половині червня. Трохи згладити ситуацію можуть відправки з Алжиру та Нігерії, що вже в дорозі, перенаправлені суда з Бразилії та спотові пропозиції на постачання російських добрив.

Зараз складно спрогнозувати пропозиції добрив в кінці травня та на початку червня, проте є обґрунтування для подальшого росту ціни. Варто очікувати, що деякі виробники можуть спокуситися на цей ринок.

Використані матеріали Profercy

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry