НААН України: до кінця червня ярі зернові та зернобобові досягли фази повної стиглості 

Станом на кінець червня рослини ярих зернових і зернобобових культур знаходилися на завершальному етапі наливу зерна і досягли фази повної стиглості, знаходяться в  задовільному стані. Про це йдеться в огляді Національної академії аграрних наук (НААН) України.«В залежності від сорту, фону живлення та опадів в деяких посівах спостерігається масове або часткове вилягання рослин зернових колосових культур. Рослини ярих колосових культур мають в середньому 2,0-3,5 пагонів кущіння, довжину колоса / волоті від 4,5 до 8,2 см і сформували від 10,8 до 20,8 шт. зерен в колосі, що дає аргументовані підстави забезпечити врожайність зерна ярих в Степу: ячменю – на рівні 2,3-3,8 т / га, пшениці – 1,3-2,7; вівса – 2,1-3,6; тритикале – 1,6-2,9, а гороху – 2,1-3,2 т / га », – уточнили експерти.

Також повідомляється, що переважна частина посівів кукурудзи та соняшнику знаходяться у фазі викидання волоті і цвітіння відповідно. «Тобто почався важливий етап органогенезу культур, який багато в чому визначає якість запилення і формування повноцінних качанів і кошиків», – акцентували вчені.

Агробіологічне обстеження посівів кукурудзи показало, що рослини календарно сверхраннего строку сівби (початок II декади квітня) досягли висоти 204-213 см і сформували 17,8 листя / росл. (Середньопізні гібриди) і 16,4 шт. (Ранньостиглі гібриди), а оптимального строку сівби (початок III декади квітня) мають висоту рослин 195-206 см і сформували 17,8 шт. листя / росл. (Середньопізні гібриди) і 16,5 шт. (Ранньостиглі гібриди). Рослини пізнього строку сівби (початок першої декади травня), в залежності від гібридів ФАО, досягли висоти 187-198 см і сформували 17,6-16,2 шт. / росл.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry