Найбільший валютний експортер повинен мати своє Міністерство

Профільне міністерство АПК сьогодні генерує політику для сектора економіки, що у 2023 році забезпечив левову частку ВВП та приніс 61% всіх валютних надходжень від експорту товарів з України.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” поділяє занепокоєння аграрної бізнес-спільноти щодо можливого повторного об’єднання Міністерства аграрної політики і продовольства України із Міністерством економіки України, оскільки таке рішення поставить під сумнів спроможність приділення необхідної уваги агросектору, його відновленню та подальшому розвитку. Натомість закликаємо посилювати інституційну незалежність та ефективність Мінагрополітики, що є більш аргументованим у світлі євроінтеграції та адаптації агросектору до нових норм.

“Протягом наступних років Україна повинна підготувати власні регуляції у цій сфері для виконання зобов’язань щодо членства України в ЄС і має бути забезпечено ефективне функціонування структур та інституцій, які гарантуватимуть впровадження таких регуляцій. Тому, відсутність інституційно сильного, профільного та незалежного міністерства може призвести до ризику подання хибних сигналів ЄС про політику України щодо подальшого розвитку сільського господарства”, – наголошується у зверненні.

Також країнам, які перебувають на етапі підготовки вступу до ЄС необхідно розпочати підготовку програм відповідно до умов “Зеленої угоди”, зокрема стратегії “Від лану до столу”.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням перегляду рішення щодо можливого реформування чи оптимізації шляхом об’єднання Міністерства аграрної політики та продовольства, з метою недопущення створення ризиків втрати державного органу, що формує надважливу державну аграрну політику.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry