Обстеження посівів озимого та ярого ріпаку на Хмельниччині

На Хмельниччині, протягом другої декади квітня, разом із регіональним агрономом-консультантом Олігорським Андрієм проведено обстеження демо-полів гібридів озимого та ярого ріпаку компанії «КВС-Україна». Ситуація, яка проглядалась на полях, в різних господарствах:

1. ТОВ «Гарант», Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н., с. Оринин.

1. Triangel

 

Озимий ріпак – Триангель

 

Зліва на право: Триангель і Тассіл

2. Triangel_Tassilo

Рослини ріпаку мали висоту 55-60 см. Фаза рослин Триангелю і Тассіло за ВВСН 51-53 – квітконос головного пагона видно згори серед верхніх листків, квітконос піднімається над верхніми листками. Відзначалось інтенсивне наростання вегетативної маси. Шкідників і хвороб не спостерігалось. 

3. Buton

На рослинах сформований потужний бутон

В цьому господарстві також висіяні демо-поля ярого ріпаку Джеррі та Джером. На момент обстежень зявились сходи. 

4. Jerry_Jerom

Фаза розвитку рослин за ВВСН 10-11 – сім’ядолі повністю розкриті, подекуди перший справжній листок розкритий. Густота рослин кожного гібриду відповідно – 930 тис./га. Хрестоцвітих блішок не спостерігалось.

 

2. ТОВ «Аграрна компанія 2004», Хмельницька обл., Волочиський р-н.

5. General_view

Загальний вигляд поля. З ліва на право Триангель і Тассіло. Густота рослин становить 35-40 рослин на 1м2

6. Triangel_Tassilo_density

У гібридів Триангель і Тассіло добре розвинена як надземна вегетативна маса, так і коренева система. Фаза розвитку рослин за ВВСН 51-53 – квітконос головного пагона видно згори серед верхніх листків, квітконос піднімається над верхніми листками. Хвороб і шкідників у посівах не спостерігається.

7. site_stem

На кожному із вище вказаних гібридів відзначено інтенсивне відростання бічних стебел. 

Протягом минулого тижня, починаючи з 18 квітня, відбулось підвищення середньодобової температури повітря, що, в свою чергу, дає перший сигнал агрономам про контроль шкідників на посівах с/г культур, в тому числі і на посівах ріпаку. Звичайно, під час насиченої посівної кампанії кукурудзи та сої важко прослідкувати за всім, але моніторинг шкідників потрібно проводити систематично. Перший сигнал щодо наявність шкідників на ріпаку (а саме оленки волохатої) вже поступив. Із власного досвіду можемо сказати, що контроль шкідників на посівах ріпаку (визначення економічного порогу шкодочинності) можна проводити за допомогою жовтої чашки-пастки.

8. Insect_trap

Недостатній захист ріпаку від шкідників – одна із основних причин низької урожайності. Тому реагування на наявність та чисельність шкідників – додаткова опція, яка дає можливість розкрити генетичний потенціал гібридів ріпаку.

Надалі ми будемо продовжувати спостерігати за ситуацією на полях та ділитися інформацією з вами.

 

Для вас матеріал підготували: Андрій Олігорський , агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культур ТОВ «КВС-Україна» в Хмельницькій області та Дмитро Ковальчук, продукт-спеціаліст відділу кукурудзи та олійних культур ТОВ «КВС-Україна»

 

Слідкуйте за новинами на нашому сайті! До зустрічі на полі!

 

www.kws.ua

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

KWS

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry