Підсумки Вінницького агрохімічного форуму

На скільки український ринок добрив залежить від світового ринку, якщо газ і аміачна селітра в Україні дешевші, ніж в ЄС?

Відповідь – значно залежить, український ринок завжди буде залежати від світового ринку добрив. Зараз ця залежність – менше 80%, тому що є довга логістика, яка триває довше, ніж змінюються ціни на окремих ринках, тому що український виробник хоче забезпечити себе продажом наперед в умовах, коли немає кредитування, тому що аграрій, банально не має грошей, інші 20% – це наша власна торгова політика, здатність знаходити альтернативні джерела товару коли всі інші стали ворожими з 2014 року.

Коли ми говоримо про справжню незалежність, вона більше ніж незалежність від одної імперії, і більше ніж про національну свідомість і підтримку власного виробника. Незалежність в економіці – це сильні позиції на світових ринках, а не такі, коли ми продаємо своє зерно за безцін, а добрива купуємо на 20% дорожче. На шляху до справжньої незалежності знадобиться багато конференцій, семінарів, форумів, навчання і зустрічей для повного розуміння всіх проблем які з’являються.

Саме такими конференціями і форумами будуть заходи ІА Інфоіндустрія, вони пояснюють, навчають, згуртовують та дають можливість зазирнути далі.

На Вінницькому Агрохімічному форумі 1-3 листопада 2023 року ІА Інфоіндустрія зібрала провідних агрохіміків, агрономів-практиків, вчених, трейдерів і виробників добрив.

Учасники ознайомились із останніми подіями ринку добрив, були здивовані, що в першому півріччі карбаміду було спожито більше, ніж аміачної селітри, засмучені кількістю спожитих комплексних добрив та знову здивовані врожаєм 2023 року.

Із вступним словом виступили власник та керівник «Агровіт Груп», пан Володимир Павловський, керівник компанії ICL Ukraine Роман Сластьон.

Відкрив пленарний день Форуму своєю доповіддю Дмитро Гордейчук  – Керівник ІА Інфоіндустрія. Головна тема доповіді – сучасний стан та перспективи ринку добрив, а також оцінка експертів щодо ситуації на весну 2024 року.

Технічний директор «Агровіт Груп», Олег Вєнєдиктов презентував роботу сучасного і потужного виробника добрив у Вінниці – заводу «Агровіт груп». Ми дізнались про технологічні переваги підприємства, велику номенклатуру і перспективи розвитку.

Про нові добрива і підходи для їх використання розповів Алішер Атарбаєв від «Ферта Груп».

Пізнавальною та досить цікавою була тема логістики, яку розкрили представники Interlegal, Микита Кочерба, Укрзалізниці – Валерій Ткачов та Глобал Оушен Лінк – Володимир Гузь. Ми дізнались про суттєві можливості Укрзалізниці в транспортуванні добрив, переваги вагонів, плани та перспективи роботи УЗ. Натомість Микита Кочерба зміг розкрити проблеми, що виникають при контейнерних і балкових перевезеннях і шляхи вирішення.

Про маршрути і можливості балкерних перевезень розповів Володимир Гузь із прекрасними ілюстраціями і кейсами із власного досвіду.

Надія Бордюжа із НУБІП прекрасно розкрила тему наукового підходу в оптимізації живлення рослин. Наука не стоїть на місці, але учасники ринку змогли оцінити, що в Україні є всі можливості для кращого врожаю меншими фінансовими втратами.

Доповідь Сергія Вакала із Сумського інституту добрив та пігментів дозволила оцінити також можливості українського лабораторного потенціалу і застосування його для успішного ведення торгової діяльності в Україні.

Про ринок зерна: коли, як будуть його продавати аграрії та що станеться із цінами цікаво розповів Юрій Гаврилюк керівник компанії Барва Інвест. Дуже наглядні матеріали та професійні висновки Юрія дозволяють приймати вірні рішення.

Не менш цікавою була доповідь Ярослава Бойко, керівника компанії Агрі Лаб, про методи і підходи до аналізу ґрунтів в умовах війни, збереження потенціалу ґрунтів і використання аналізів задля оптимізації поточних витрат на добрива.

Заверши сесійний день виступ головного аналітика компанії ExPro Михайла Свищо, який досконало виклав аналіз сучасного ринку газу в Україні та заспокоїв всіх споживачів щодо цін та обсягів надходження газу на ринок України. Також була проведена експертна оцінка споживання газу великими промисловими споживачами.

Найкращим завершенням заходу традиційно від ІА Інфоіндустрія та завдячуючи нашим партерам ICL та Агровіт Груп відбувся святковий банкет.

Учасники Форуму ознайомились із напрацюваннями Агровіт Груп для наших захисників, це й спиртові окопні свічки, й інші корисні речі, які допомагають українцям, ЗСУ, ТРО захищати свою землю. Активні учасники Форуму отримали подарунки від організаторів.

Ми вдячні всім учасникам ВІННИЦЬКОГО АГРОХІМІЧНОГО ФОРУМУ за участь, прекрасний настрій, приязну та щиру атмосферу!

Чекаємо Вас на заходах ІА Інфоіндустрії в наступному 2024 році!

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry