Після дефіциту цибулі, Єгипет закриває дефіцит картоплі в Європі

Цей рік відзначений високим попитом і недостатньою пропозицією картоплі, ситуацію, яку професіонали галузі та ЗМІ навіть називають «глобальним дефіцитом картоплі». Про причини такої ситуації та про те, як Єгипет є ідеальним джерелом картоплі для Європи, Для журналу FRESH PLAZA Яссен Абдельхай з компанії Arafa поділився своїми думками.

«Глобальний попит на картоплю зростає, тоді як посіви стабільні та скорочуються в деяких країнах. Зокрема, попит на оброблену картоплю та картоплю фрі продовжує зростати з року в рік, а ціни досягають рекордних рівнів у 2023 році. Заводи ЄС зазвичай покривають свій попит на місцевому рівні, але через такі фактори, як погодні умови та нові правила щодо азоту, виробництва в ЄС уже недостатньо. Європа постраждала особливо більше, ніж інші, тому що вона є експортером побічних продуктів картоплі, таких як картопля фрі».

У цьому контексті мільйонів тонн картоплі, вирощеної в Європі, вже недостатньо, особливо після зменшення обсягів у Франції та Північній Європі через довге спекотне літо та посуху. Потім єгипетську картоплю відкривають європейські споживачі, і Абдельхай хоче заспокоїти: «Єгипет є найнадійнішим джерелом для покриття дефіциту в Європі».

Виробник стверджує: «У нас дуже приваблива ціна, в середньому 320 євро/т FOB у 2023 році. У той же час європейські ціни досягають рекордних рівнів. Середня ціна FOB у Бельгії становила від 400 до 450 €/т, Белгапом, у травні. 9 січня 2023 року середня ціна столової картоплі у Франції становить 560 євро за тонну, середня ціна в Іспанії вперше в історії перевищила позначку в 700 євро за тонну. Ціни продовжать рости до нового врожаю в ЄС, оскільки запаси вичерпані, а врожайність нового року, безумовно, вплине на ціни наступного року».

Абдельхай додає: «Більше того, якість нашої картоплі від багатьох виробників настільки висока, що неможливо відрізнити єгипетську картоплю від іншої картоплі європейського походження. Експорт з Єгипту до країн ЄС регулюється спеціальними правилами, які забезпечують нашу відповідність європейським вимогам. Картопля вирощується в зонах, вільних від шкідників (PFA), обробляється на сертифікованих пакувальних станціях і експортується офіційно зареєстрованими та контрольованими експортерами».

Обсягів, вироблених цього року в Єгипті, недостатньо, щоб покрити дефіцит у Європі, але виробництво може задовольнити ринок у найближчому майбутньому, за словами Абдельхая, «Єгипет має величезні обсяги, більше одного мільйона тонн доступно для експорту щороку, але на Світовому ринку для усунення дефіциту потрібно більше. Стратегічне партнерство між переробниками ЄС і єгипетськими виробниками в найближчі роки є ідеальним рішенням, оскільки єгипетські виробники мають можливість значно збільшити своє виробництво, якщо вони мають попередньо схвалені контракти. Значне збільшення в оброблюваних площах, а також збільшення кількості сортів, необхідних для столової та переробної картоплі, можливо і вже розпочато в Єгипті.ЄС уже є другим за величиною ринком для єгипетської картоплі, куди ми експортуємо широкий спектр сортів, таких як Леді Розетта , Каросу,і Hermes для чіпсів, Santana, Agria та Daimont для картоплі фрі». Уряд Єгипту запустив кілька масштабних програм з рекультивації пустельних земель, включаючи мегапроект «Нова дельта», який охоплює 924 000 га різних культур. Картопля є однією зі стратегічних культур, на яку спрямований цей проект для задоволення внутрішнього попиту та збільшення експорту. Абдельхай додає: «Зусилля уряду виходять за рамки постійного збільшення посівних площ, і він дуже ретельно контролює весь ланцюг вирощування картоплі, від контролю насіння до збору врожаю та експорту».

Частина єгипетської картоплі потрапляє в Україну, хоч, обсягі незначні через логістику морем і достатньо довге логістичне плече.

За матеріалами https://www.freshplaza.com/

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry