Починаємо підготовку до збору врожаю – Денис Шмигаль

Посівну кампанію, незважаючи на безпрецедентні виклики, було проведено успішно. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% минулорічних площ.

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“У рамках програми пільгових кредитів “5-7-9″ для підтримки сільськогосподарських товаровиробників банки видали 38,5 млрд грн. З них – 24 млрд грн за програмою державних портфельних гарантій”, – наголосив Шмигаль.

Він зазначив, що тепер розпочинається підготовка до збирання врожаю та перерахував основні виклики, що стоять зараз перед аграріями.

  • Перше, необхідність вивезення врожаю. Мінінфраструктури опрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні України. Адже через блокування Росією українських портів у нас залишається 23,5 млн. тонн зернових та олійних культур.
  • Друге, збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ з огляду на міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги зберігання на 10-15 млн. тонн.
  • Третє, забезпечення пального для аграріїв.

“Під час наради дав завдання профільним міністерствам та ВДА забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збирання врожаю”, – зазначив Шмигаль.

За його словами, уряд вжив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію.

“Тепер повинні не менш успішно провести жнива та збирання врожаю”, – наголосив прем’єр-міністр.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry