Половину державних земель України розкрали – Тарас Висоцький

Нарешті вдалося провести інвентаризацію державних підприємств, переданих з МінАПК в Міністерство економіки. Про це розказав Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, під час брифінгу 31 жовтня.

Зараз проводиться інвентаризація земель, що знаходяться у користуванні державними підприємствами. За документами площа сільгоспземель в користуванні держпідприємствами складає 111,2 тис га, проте в Держгеокадастрі зареєстровано лише 67 тис га. «Процес інвентаризації продовжується. Але 30-35 тис га – зникли. Це не означає, що в геокадастрі немає цих земель. Це означає, що звітують з одними цифрами, а по факту інші. Тобто за 30 років половину державних земель по суті вкрали. Фізично землі не зникли, просто належать іншим власникам», – розказавТимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (МЕРТ).

Всього до МЕРТ було передано 493 підприємств, з них в 254 з юридичним статусом діючої особи, 193 – в стані припинення і 7 на тимчасово непідконтрольній території України.

Чисельність працюючих в державних підприємствах складає 12 600 осіб. За останні два роки скоротилася цей показник скоротився на 12%. «В цій цифрі близько 60% – це Укрспирт і Артемсіль. Масштабних підприємств з великою зайнятістю небагато – близько 10», – пояснив Висоцький.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry