Польща блокує російську частку в Grupa Azoty

Міністерство розвитку та технологій Польщі передало частку російського олігарха В’ячеслава Кантора в концерні Grupa Azoty SA у зовнішнє управління.

Про це повідомила прес-служба відомства.

“У зв’язку з внесенням компаній Norica Holding, Opansa Enterprises і Rainbee Holdings, а також самого В’ячеслава Кантора до списку санкцій, міністр Вальдемар Буда вирішив призначити тимчасового керуючого в цих компаніях”, – зазначили у відомстві.

Кантору належить 19,82% акцій групи. Росіянин контролює свою частку через люксембурзьку фірму Norica Holding Sarl і дві кіпрські компанії — Opansa Enterprises Limited і Rainbee Holdings Limited.

Польща збирається знайти партнера, який викупить заморожені акції Grupa Azoty і виплатить компенсацію за них.

«Крок за кроком ми усуваємо присутність росіян у польській економіці — будь то шляхом незалежності від російських енергоресурсів, або обмеження російського впливу і капіталу», — зазначили в міністерстві.

Зазначається, що рішення про зовнішнє управління було прийняте після консультацій з центральним антикорупційним бюро та міністром державного майна.

Польський міністр зазначив, що без російського акціонера привабливість Grupa Azoty для інвесторів та кредиторів збільшується.

За матеріалами NV.ua

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry