Польща цілком проти надходження дешевого збіжжя з України

Але ж не проти отримувати надприбутки, пропускаючи його через свою переробку.

Відкриття європейського ринку для агропродукції з України може в майбутньому повністю дестабілізувати не лише внутрішній ринок, а й європейський. Попередній польський уряд запізнився із вжиттям захисних заходів щодо надмірного імпорту з України.

Отаке заявив новий міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський в інтерв’ю Dziennik Gazeta Prawna, сповіщає Latifundist.

«Я зроблю все, щоб зберегти поточне ембарго. У перспективі відбудови українського аграрного сектору необхідно виробити спільні ринкові рішення між Україною та ЄС. Йдеться, перш за все, про дотримання правил безпеки та якості харчових продуктів», — сказав Сєкерський.

Він зазначив, що польське сільське господарство не зможе конкурувати з українським у сільськогосподарському виробництві.

«Виробничий потенціал українського сільського господарства величезний, крім того, в Україні кращий клімат для вирощування сільськогосподарської продукції, а половина її ґрунту — чорнозем», — зазначив міністр.

Сєкерський вважає, що Польща може скористатися надходженням дешевшої сировини з України, розвиваючи переробку та виступаючи торговельним посередником. Тому польська переробка повинна використовувати дешеву сировину з України, що призведе до отримання додаткової вартості та націнки переробки.

«Іншим потенційним рішенням щодо використання дешевшої сировини з України може бути її переробка на біопаливо та реекспорт на інші ринки ЄС та поза ЄС. Однак для цього буде потрібно розширення залізничної та автомобільної інфраструктури, а також будівництво зернового терміналу, щоб перероблену сировину можна було ефективніше відправляти в інші країни. Польські виробники та експортери харчових продуктів повинні шукати свої конкурентні переваги не лише в ціні товару, але й у доданій вартості та створенні спільних брендів», — додав Сєкерський.

Як повідомлялося раніше, Європейська комісія не бачить дуже значних негативних наслідків від українського аграрного експорту для сільськогосподарського ринку ЄС.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry