Польські фосфорні добрива стають доступніші для України

Польські постачальники добрив вдаються до заходів щодо стимулювання попиту.

Діамонійфосфат, відомий в Польщі як Polidap, є багатокомпонентним добривом, зазвичай містить 18 % азоту і 46 % фосфору, а також сірку став не набагато доступнішим. Зараз Полідап коштує в середньому 3700 злотих/т. Для порівняння, на кінець травня ціна на нього становила 3750 зл./т.

З іншого боку, фосфат амонію інших марок сьогодні можна придбати в середньому за 2700 злотих/т проти 3000 злотих/т наприкінці травня.

Подешевшав в Польщі й збагачений суперфосфат — це добриво, що містить 40 % P2O5, 30 % CaO і 5 % сірки в формі SO3. У середньому збагачений суперфосфат зараз коштує 3250 злотих/т . Для порівняння, на кінець травня вона становила 3750 зл./т.

Простий суперфосфат також містить легкозасвоюваний монокальцій фосфат, але його склад варіюється в залежності від виробника. Таке добриво містить 18-20 % P2O5, 10-25% CaO і 10-32 % SO3.

У середньому простий суперфосфат зараз коштує 1650 злотих/т проти 1900 злотих/т наприкінці травня.

Таким чином, польські NP добрива подешевшали, дорогі марки на 1,5%, дешеві марки – на 15%. Попит на фосфорні наразі має бути найвищим, адже сіється ріпак, але, як і в Україні аграрії почали економити на добривах для посіву ріпаку й купують менше. Це призводить до заходів по стимулюванню попиту, до яких вдались польські постачальники.

Для України це означає, що фосфорні добрива можуть принаймні не дорожчати в наступний місяць-два, на осінь тенденція збережеться. Польща є одним із ключових постачальників імпортних комплексних добрив. Можна точно сподіватись на збільшення поставок простого суперфосфату, адже в липні 2023 року на українському ринку краще викупались саме дешеві фосфорні добрива. Про перспективи ринку добрив поговоримо на Одеському Агрохімічному форумі 6-8 вересня 2023 року.

Інфоіндустрія, з використанням матеріалів Farmer.pl

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry