13.08.2023
Виплати для придбання сертифікованого насіння не-ГМ сої були здійснені в рамках Проєкту підтримки малих фермерів в Україні.
«Компенсацію отримали 30 невеликих фермерів (до 1,000 га) в 11 регіонах України. Всі ці фермери зробили вибір на користь оригінального насіння не-ГМ сої в сезоні 2023 року», – повідомила Анастасія Радюк, керівник Проекту підтримки малих фермерів, менеджер з якості Асоціації «Дунайська Соя».
Вона зазначила, що це надало фермерам отримати можливість оцінити переваги використання оригінального насіння не-ГМ сої, покращити свою інституційну спроможність і направити отриману компенсацію на інші виробничі чи технологічні потреби.
У рамках другого етапу Проєкту, Асоціація забезпечить учасників наборами експрес-тестів для якісного аналізу з визначення ГМО, а також практичним тренінгом щодо їх використання. «Практичні навички отримані в процесі тренінгу дозволять виробникам здійснювати самостійний контроль ГМО задля уникнення контамінації не тільки при вирощуванні, а також під час транспортування та зберігання сої», – підкреслила Анастасія Радюк.
Про Проєкт:
З метою демонстрації переваг використання оригінального насіння сої та підтримки впровадження сталих агрономічних практик вирощування не-ГМ сої як основи для розвитку потенціалу малих фермерів в Україні Асоціація «Дунайська Соя» ініціювала Проєкт підтримки малих фермерів, що вирощують не-ГМ сою, в 2023 році. Проєкт направлений на аграрних виробників із загальним земельним банком до 1 000 га, кінцевими бенефеціарними власниками яких є громадяни України. Проєкт передбачав 15% часткову компенсацію аграрному виробнику за придбане оригінальне сертифіковане насіння сої під посівну кампанію 2023 року зі сторони Асоціації. Участь у Проєкті надавалась за принципом черговості (швидкості) подання Самодекларацій та всіх інших необхідних документів. Першочергово організатори Проєкту планували участь 25 фермерів, але завдяки високій кількості зацікавлених було загалом залучено 30 фермерів.
Про Асоціацію «Дунайська Соя»:
Асоціація «Дунайська Соя» є неприбутковою, незалежною організацією з членським підходом, головний офіс якої знаходиться у Відні. Візією організації є стале, безпечне та забезпечення білком європейського походження. Для досягнення цієї мети «Дунайська Соя» підтримує, з-поміж іншого, стале виробництво сої в Європі та розвиток регіональних ланцюгів доданої вартості. Два сертифікати «Дунайська Соя»/ «Європейська Соя» надаються не-ГМ соєві продукти контрольованого походження та якості з Дунайського регіону та Європи. Асоціація «Дунайська Соя» об’єднує понад 300 членів у 27 країнах.
Пов’язані теми: