Прибутковість українського аграрного бізнесу буде зменшуватися

Низькі затрати на виробництво 1 т пшениці стали фактором, який спричинив зростання частки Чорноморського регіону в світовій торгівлі. Так, в Україні цей показник знаходиться на рівні 133 дол/т, в Росії – 121/т (для порівняння, в Австралія – 216/т). Про це розповів гендиректор аналітичної компанії «Украгроконсалт» Сергій Феофілов на конференції «Black Sea Grain».

Незважаючи на те, що з 2015 року прибутковість агробізнесу в України падає і, на його думку, далі знижуватиметься, до 2025 року посівні площі в Україні можуть зрости до 27,8 млн га. Це пов’язано з тим, що до 2030 року очікується стабільний ріст світових цін на основні українські культури: пшениця виросте в діапазоні від 7% до 24%, кукурудза – від 5,5% до 26%, соя – від -3,7% до +14%.

В той же час Сергій Феофілов попередив, що в поточному сезоні зростання ціни на світових ринках зерна сталося під дією кліматичного фактора. Тому вже в наступному сезоні його вплив зникне і за 9-12 місяців ціни повернуться практично до попереднього рівня.

Що стосується прогнозів темпів зростання світової торгівлі в наступні 10 років, то на переконання С. Феофілова, ріст уповільниться у порівнянні з попереднім десятиліттям і становитиме всього 10-20% (по основних продуктах). Головною ж причиною такого уповільнення стане посилення ролі протекціонізму у міжнародних торгових відносинах.

ІЦ УАК за матеріалами propozitsya

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry