Пункт Ягодин заблоковано, а з 5 червня тиск на український експорт не припиниться

Польський Міністр сільського господарства Роберт Телус анонсував подільші дії із забороною імпорту окремих агротоварів з України.

Очікується збереження спеціального моніторингу функціонування транзиту та збільшення пулу допомоги ЄС для аграріїв, цього разу з його загального бюджету Європейського Союзу.

У Варшаві 5 травня відбулись перемовини міністрів сільського господарства країн – сусідів України: Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини (до обмежень долучилась також Чехія).

Підсумовуючі зустріч Роберт Телус, міністр сільського господарства та сільського розвитку, країни вирішили продовжити співпрацю щодо імпорту української сільськогосподарської продукції.

Заборона на імпорт агропродукції з України діє до 5 червня, очікувалось, що квотований імпорт буде відкрито, після виділення фінансової підтримки з боку ЄС. При цьому всі країни учасниці подадуть заявку на продовження дії регламенту ЄС щодо тимчасових запобіжних заходів щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України.

Телус повідомив, що гроші з кризового фонду Спільної сільськогосподарської політики вже повністю вичерпано.

За повідомленнями перевізників наразі, станом на ранок 8 травня, на кордоні тільки для українських перевізників заблокований пункт пропуску Ягодин.

Інфоіндустрія за матеріалами Farmer.pl та https://www.polskieradio.pl/

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry