04.01.2023
Крім того, що Мінагрополітики можуть об’єднати із Міністерством економічного розвитку і торгівлі, аграрний сектор вже стикнувся із виснажливою війною, космічними цінами на добрива, паливо, нереальними складностями з логістики.
Попереду роки розмінування та відбудови, але як прожити рік 2023 не втративши врожай цього року? Адже посівна буде рекордно дорогою, зміна структури посівів, норм внесення добрив, численні невідомі продавці імпортних добрив, яких раніше не використовували.
Економія яка балансує на межі повного неврожаю або збитковістю – це те, що вже майорить на початку 2023 року.
Багато хто з агрохолдингів вже закупили насіння, добрива та ПММ. Готовність до польових робіт на 90-95%. Навіть агрохолдинги вже прорахували свої збитки. Малі та середні господарства в основній масі не забезпечили себе добривами, окремі з них, навіть не будуть вносити добрива весною 2023 року.
Весняне підживлення селітрою будуть проводити більшість, хто посіяв озимину і це видно навіть з продажів аміачної селітри. Інша справа, з внесенням карбаміду та закупівлею NPK. Згідно моніторингу ІА Інфоіндустрія, аграрії майже не закуповували NPK добрива в листопаді – грудні. Імпорт NPK трейдерами відбувався для поповнення складських запасів, а обсяги імпорту склали лише по 10 тис. тонн NPK на місяць. Катастрофічність ситуації навіть не в тому, що імпорт мізерний, а втому, що власне виробництво стоїть. «Сумихімпром» виробляє лише сірчану кислоту, а «ДЗМД» працює тільки під замовлення.
Таким чином, на початок року в Україні для посівної практично не буде NPK добрив, адже із необхідних 1 млн тонн наявні добрива на складах у трейдерів разом із імпортом лютого-березня складуть максимум 100-120 тис. тонн.
Такого мізерного обсягу добрив не будо навіть після розвалу Радянського Союзу. Вже зараз зрозуміло, що план забезпечення добривами повністю провалений. Аграрії почнуть розріджувати посіви, кардинально зменшать обсяги посіву кукурудзи, збільшать посівну площу під соняшник, ріпак і інші технічні культури.
Основна увага буде приділятись збереженню врожаю (забезпечення необхідного захисту рослин) та вдалої логістики при продажу на експорт або ж переробці продукції в Україні.
17 січня в Черкасах пройде Конференція «Аграрний фронт: добрива для перемоги». Основна тематика – як мінімізувати втрати аграріїв, чи можлива оптимізація внесення добрив, поради агрономів як не втратити врожай і. звісно, де взяти дешеві добрива для агросектору України. Серед виступаючих – керівники європейських заводів – постачальників добрив в Україну, українські виробники, аналітики, агрономи та провідні фахівці галузі.
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: