Різке падіння цін на свинину в Китаї спровокувало велику кризу на ринку м’яса майже в усьому світі

Різке падіння цін на свинину в Китаї спровокувало велику кризу на ринку м’яса майже в усьому світі.
Про це пише Алекс Ліссітса, президент Асоціації “Український клуб аграрного бізнеса” на своїй Фейсбуку сторінці.

Насамперед варто зазначити, що Китай є найбільшим у світі споживачем та виробником свинини. Починаючи з березня, ціни в країні обвалилися майже на 40%. А це означає, що за великим рахунком усі країни-експортери до Китаю (найбільші — США, ЄС та Бразилія) потерпають від цього.
“Китайці зацікавлені розвивати внутрішній ринок, щоб менше імпортувати. І після кількарічної епідемії АЧС для цього зроблено багато. Китай суттєво наростив виробництво свинини всередині країни за допомогою великого крупнотоварного виробництва і підтримки держави”, – пояснює Ліссітса.
Чим це небезпечно для світового сільського господарства і для України?
Вже відчувається зниження цін на основні експортноорієнтовані культури для виробництва кормів. Йдеться насамперед про кукурудзу. Ціни на неї вже обвалилися.
Далі вся увага буде прикута до того, яким чином рухатиметься китайський ринок свинини, як діятимуть країни-експортери, відповідно, за скільки і в якому обсязі українські аграрії продадуть збіжжя.
“Слідкуємо за подіями у Китаї, і зважте, що з цінами на зернові можуть початися проблеми раніше, ніж ми думаємо”, – повідомив експерт.
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry