“Робот-пилосос” чи заробітчанин? Syngenta розробляє нового робота для збирання томатів

Застосування сезонної ручної праці стає все менш виправданим економічно. Пригадайте скільки разів врожай коштував менше, ніж витрати на його ручне збирання. Syngenta разом з Four Growers вирішили автоматизувати цей процес за допомогою роботів.

Збирання томатів може забирати до 30% від загальних витрат на їх вирощування, та й пошук персоналу для роботи в розпечених теплицях стає складною задачею. Для вирішення цієї проблеми компанії почали тестувати робота-збиральника GR-100.

Комбайн створювався, щоб збирати за один прохід всі стиглі плоди з мінімальним травмуванням. Чи вдалося досягти цієї мети – ще покажуть дослідження, проте вже зрозуміло, що для комбайнового збирання тепличних томатів доведеться створювати нові гібриди. 

Крім власне збирання комбайн проводить обліки, зважуючи весь врожай та кожен плід окремо. Це дозволяє відслідковувати калібр, вирівняність та інші показники якості. Крім того, робот має більше 20 датчиків, що дають зображення. Зображення потім можна аналізувати. Завдяки своїм здібностям робот є цінним і для селекції нових гібридів, адже допомагає відсіяти гірші гібриди.

Повідомляє SeedWorld

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry