Розвиток сегмента ринку високоолеїнового соняшнику

Корпорація “Сварог Вест Груп” і компанія “Сингента” розповідають про перспективи вирощування високолеїнового соняшнику.

З року в рік площі під соняшником стабільно збільшуються. Всупереч поширеній думці про те, що частина Україна є несприятливою для вирощування high oleic соняшнику, статистика доводить зворотне — з кожним роком площі під олійною культурою стабільно збільшуються. Просто окремі регіони мають більш сприятливий для цих сортів клімат, а у деяких областях вищу рентабельність можна отримати, навпаки, культивуючи звичайний соняшник.

Важливою складовою успішного вирощування ВО соняшнику є добір насіння із високим генетичним потенціалом урожайності й умістом олеїнової кислоти, а також чистота насіння, що гарантує виробникам компанія “Сингента”, яка має велике портфоліо високопродуктивних гібридів соняшнику. Гібрид підбирають, враховуючи тип ґрунту та кліматичні умови того чи іншого регіону. Зміни кліматичних умов та економічні чинники змушують аграріїв шукати високопродуктивні гібриди соняшнику.

Коли Корпорація “Сварог Вест Груп” вирішила перейти на шлях вирощування високоолеїнового, на допомогу прийшли компанія “Сингента”, яка підібрала максимально відповідні та вигідні гібриди.

“2019 рік видався досить вдалим для українських виробників ВО соняшнику — зростали премії на продукцію, на високому рівні встановився попит на high oleic олію на європейському ринку, який є головним споживачем українського продукту. Цього року і наша компанія має гарну врожайність цієї сільськогосподарської культури — 4,4 т/га. Перш за все, хочемо подякувати компанії “Сингента”, яка вдало підібрала нам гібрид. Завжди попередньо випробовуємо усі сорти й гібриди. Щорічно засіваємо десь 30-40 демо-ділянок. І обираємо найбільш урожайні. Цього року ми вирощували НК Ферті, попередні роки сіяли — Тутті. Як відомо, для умов України саме останні зазначені — найбільш високоврожайні гібриди для традиційної технології вирощування”, — коментують у Корпорації “Сварог Вест Груп”.

Компанія “Сингента” і Корпорація “Сварог Вест Груп” переконані, що одним із найдорожчих надбань в аграрному бізнесі є гарні ділові та дружні відносини з партнерами. Тільки вперед і вгору до високих врожаїв, досягнень, перемог та здобутків на благо Батьківщини!

Для довідки. Високоолеїновий соняшник — це соняшник із вмістом в олії понад 82% олеїнової кислоти омега-9 (мононенасичена жирна кислота) і низьким вмістом лінолевої кислоти омега-6 (поліненасичена жирна кислота). Перевагою даного типу соняшнику є те, що високоолеїнові гібриди виведено традиційними методами селекції, а не зміною генетичного коду, як у сої та ріпаку. Генетичний потенціал вмісту олеїнової кислоти в олії таких гібридів соняшнику є найвищим серед усіх олійних культур — до 95%.

 

 

Інфоіндустрія

за матеріалами svarog-agro.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry