Середня вартість гектара паю на Львівщині перевищує середню ціну по Україні майже в 1,7 рази

В межах ринку землі на Львівщині продали понад 1200 гектарів паїв.

З 1 липня 2021 року в області уклали правочинів на 3142 га, з яких 1200 га – це площі проданих 917 земельних паїв. За період повномасштабної війни продали 326 паїв на площу 448 га.
При цьому, середня вартість гектара паю на Львівщині становить близько 72,29 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні майже в 1,7 рази та поступається лише Київській області. Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.
«Вартує вкотре наголосити, що якщо власник таки вирішив продати свій пай, то необхідно пам’ятати, що до 1 січня 2030 року ціна продажу такої ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,3 раза», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Tetiana Hetman
Регіони з найактивнішим ринком землі за весь період його функціонування (за кількістю угод та площею паїв щодо яких зареєстровані правочини купівлі-продажу): Харківщина (26,09 тис. га), Дніпропетровщина (14,67 тис. га) та Херсонщина (14,42 тис. га).
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry