Що сталося з ринком добрив за останній рік

Світовий ринок добрив, у тому числі й карбаміду, постійно змінюється, а повномасштабне вторгнення в Україну з боку Росії, високі ціни на газ та нестабільний курс долару, лише додають дисбалансу.

При порівнянні липня 2021 та 2022 року спершу може здатися, що майже нічого не змінилось, адже, що тоді, що зараз, світовий ринок карбаміду малоактивний. Тобто, усі знов очікують на новий тендер в Індії, повільно закуповують продукцію та сподіваються на високий попит зі сторони Європи.

Але так може здатися лиш не поглиблюючись у ситуацію, адже, насправді, зміни відбулись, при тому кардинальні.

Вартість карбаміду в даний момент дуже відносно відповідає минулорічній, і лише в декількох регіонах. Ціна на продукція вища, але при умовах, що відбувалися протягом року, тримається вона досить добре. Якщо в червні 2021 в Єгипті карбамід продавали по 485-500 долл. США/т, то вже сьогодні вартість продукції в цьому ж регіоні становить близько 760-800 долл. США/т.

Відбулися сильні зміни й у «популярності» ринків. В даний момент країни Латинської Америки мають найбільший імпорт продукції (адже це майже єдині країни, що не ввели ніяких санкцій проти російської продукції), а в регіоні Близького Сходу активність майже відсутня (трейдери не займаються продажем товару, більшість об’ємів зберігаються для тендерів в Індії), в той час, як рік тому, ситуація була зовсім інша.

Також серйозні зміни відбулись й у поставках добрив. Вартість перевезень сильно зросла, особливо з портів Балтії, а в Україні відправлення товару морем взагалі неможливе.

Світовий ринок карбаміду сильно змінився за останній рік і, на жаль, не у найкращу сторону. Через високі ціни на добрива та їх невеликий запас, фермери все менше вирощують продукцію, що у майбутньому може призвести до серйозного дефіциту продовольства, а згодом, і до всесвітнього голоду.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry