Скошування люцерни в оптимальний період допоможе заощадити на кормах

Пізні укоси є причиною низької перетравності корму і зменшення надоїв. Однак, ще гірше збирати корм під час дощів, тому що недосушена маса (з вологістю вище 70%) згниє за будь-якої технології зберігання.

Для люцерни оптимальним періодом для скошування є початок фази бутонізації, розказав Володимир Мірненко, брендменеджер Pöttinger. За нормальної погоди ця фаза триває 12 днів, але укіс бажано завершити за 3-4 дні до початку цвітіння. “Якщо розпланувати роботу техніки на п’ять днів, а фактично вкластися в сім – це буде хороший результат”.

Щоб визначити оптимальний час заготівлі корму, потрібно відійдіть від краю поля, заглибитися в поле на 20-30 см і оцінити стан люцерни. “Виберіть найстарішу рослину і натисніть на місця, де мають бути майбутні бутони, якщо в них є потовщення, то можна скошувати вже через декілька днів”, – радить Мірненко.

Укіс в стані бутонізації – золоте правило. Проте в перший рік культивації укіс варто починати тоді, коли завітне 10% рослин. Це дозволить рослині накопичити енергію в корені. Корм буде з нижчою перетравністю, проте такої маси буде небагато, тож її можна буде логічно збалансувати, так, щоб не впали надої.

Перший укіс люцерни краще лишити на сіно. Це, знову ж таки, дасть люцерні вкоренитися. Важка силосна техніка сильно утрамбовує і ущільнює грунт, люцерна ж “дихає” з перших 10 см.

Останній укіс варто робити на початку фази цвітіння. Це буде інвестиція  в майбутній урожай першого укосу наступного року.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry