Соя є супермаржинальною культурою для трейдерів

Наразі це найліквідніша культура, яка дає прибуток всім, але надалі ціни будуть знижуватись.

Українські порти Дунаю сьогодні торгують переважно соєю як самою маржинальною сільгоспкультурою. Незважаючи на постійне зниження цін з боку експортерів та локальних переробників, соя приносить прибуток трейду та аграріям.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“На жовтень соя активно контрактується. Існує величезна різниця між цінами на українську сою та боби походженням з Аргентини, США та Бразилії: вітчизняна соя дешевша на 80-100$/т. Цим користуються експортери, зокрема турецькі та єгипетські. Проте українські трейдери готові фіксувати і надалі нижчий рівень цін, тобто самі собі “обвалюють” ринок. Для трейдерів це супермаржинальна культура, на якій вони сьогодні заробляють”, – розповіли в аналітичному департаменті “ПУСК”.

Але навіть при низьких цінах соя приносить прибуток виробникам при будь-яких каналах збуту: продажі на місцеві переробні заводи, експорті до ЄС, поставках до малих портів.

На думку аналітиків, ціни на сою і далі будуть знижуватися.

“У найближчі два тижні закупівельні ціни переробних заводів можуть опуститися до діапазону 12500- 13000 грн/т, на дунайських портах – до умовного рівня 340$/т. При цьому пропозиція сої знижуватися не буде”, – додають у “ПУСК”.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry