Так, на вихідні краще відпочивати

Польські перевізники перенесли страйки на кордоні з Україною на 6 листопада, понеділок.

Польські перевізники перенесли початок блокади руху вантажного транспорту поблизу трьох найбільших автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні (Корчова—Краківець, Гребенне—Рава Руська, Дорогуськ—Ягодин) з 3 на 6 листопада. Про це повідомив співголова блокади, організатор протесту поблизу пункту пропуску Корчова—Краківець Томаш Борковський, пише Rail.insider із посиланням на Укрінформ.

«Блокада розпочинається з 12-ї години (13-ї години за київським часом, — ред.) 6 листопада», — зазначив Томаш Борковський, додаючи, що вона одночасно розпочнеться в трьох місцях поблизу кордону з Україною.

Він повідомив, що протест офіційно зареєстровано польськими перевізниками в місцевих органах влади до 3 січня 2024 року. Блокуватиметься проїзд вантажних автомобілів, натомість пропускатиметься гуманітарна і військова допомога для України.

На переконання співорганізатора, блокада спрямована не проти України, а за те, «щоб мати рівні можливості» з українськими перевізниками.

«Ми хотіли б взагалі не організовували цю блокаду. Якщо буде виконано наші вимоги, то ми не протестуватимемо. Проте станом на сьогодні не видно, що з нами хтось хоче розмовляти», -— зазначив Томаш Борковський.

Він зауважив, що свої вимоги організатори страйку надіслали, зокрема, міністерству інфраструктури Польщі.

Серед головних вимог польський організатор страйку назвав відновлення з боку Польщі практики дозволів для українських перевізників. «Необов’язково їх повинно бути стільки ж, як до війни, але ми хочемо, щоб це було відновлено», — підкреслив організатор страйку (до початку повномасштабного вторгнення Польща надавала Україні до 200 тис. дозволів на рік на вантажоперевезення).

Іншою вимогою він назвав те, щоб польські вантажні автомобілі було виключено з Е-черги для порожніх автомобілів, які повертаються з України до Республіки Польща.

Томаш Борковський також зазначив, що організатори хочуть, аби польська сторона перестала видавати ліцензії для транспортних компаній з капіталом поза ЄС: «Йдеться не лише про українців, але також турків, грузин, росіян, білорусів, які в Польщі реєструють багато компаній».

Загалом серед вимог польських перевізників, які погрожують з 6 листопада заблокувати або максимально ускладнити автомобільний рух на польсько-українському кордоні, зокрема, є: повернення практики дозволів для українських перевізників; посилення для іноземних перевізників правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту); неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо їх фінансова діяльність відбувається не на території ЄС; створення окремої черги в E-черзі для автомобілів на номерах країн ЄС; створення окремої черги на всіх кордонах для порожніх фур, а також отримання доступу до української системи «Шлях».

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry