У Мінекономіці обговорили питання агрохімічної безпеки

18 січня відбулося засідання робочої групи з оперативного вирішення питань агрохімічного сектору. Участь у заході взяли заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, заступники Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця та Михайла Хорєва, представників Держпродспоживслужби та профільних асоціацій.

Про це пише ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на прес-службу МінАПК.

Важливим питанням стало обговорення ситуації із розробкою законодавства про хімічну безпеку. Йдеться про законопроєкт «Про хімічну безпеку» та два підзаконні акти – постанови про технічні регламенти CLP та REACH щодо безпечності та захищеності хімічної продукції. Наразі ці документи опубліковані на сайті Мінекономіки для громадського обговорення.

«Новий законопроєкт «Про хімічну безпеку» має бути збалансованим та враховувати думки усіх стейкхолдерів галузі. Для пришвидшення імплементації документу одночасно із проєктом Закону були розроблені відповідні технічні регламенти, які також оприлюднені для громадського обговорення. Відповідні підзаконні акти будуть прийняті лише після схвалення Парламентом законопроєкту», – зазначив заступник Міністра Тарас Висоцький.

З боку представників Міндовкілля було наголошено, що у міністерстві проходять регулярні обговорення законопроєкту «Про хімічну безпеку». Представники профільних асоціацій, заінтересованих органів виконавчої влади, науки та бізнесу можуть брати участь у таких обговореннях та вносити свої пропозиції, які будуть враховані при доопрацюванні законопроєкту.

Крім того, учасники зустрічі обговорили стан розробки нового Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, ситуацію із затвердженням нових максимально допустимих рівнів вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу та ін. Також було презентовано проєкт ЄБА «Відповідальна утилізація використаної тари з-під засобів захисту рослин».

Довідково:

З текстом технічних регламентів CLP та REACH можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/3qxYkyC.

З текстом Закону України «Про хімічну безпеку» можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/35QjzDz.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry