Мадярських фермерів теж потрібно захищати

Угорщина має намір подовжить заборону на експорт українських зернових і після 16 вересня та розширити їх список.

Уряд Угорщини має намір захистити власних фермерів та, в разі потреби, з 16 вересня закриє кордон для деяких зернових продуктів, що надходять з України. Про це повідомив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, передає Rail.insider із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Якщо ЄС не подовжить заборони на імпорт деяких українських зернових продуктів, термін дії якої спливає 15 вересня, то Угорщина запровадить заборону на імпорт не лише чотирьох продуктів, а й усіх 24 попередніх продуктів задля захисту внутрішнього ринку», — зауважив посадовець.

За його словами, останніми роками сільське господарство Угорщини переживає одне потрясіння за іншим. Епідемія коронавірусу, посуха, війна, що вирує по сусідству, та її наслідки, енергетична криза, а також те, що дешева українська сільгосппродукція безмитно заполонила європейський ринок — усе це труднощі для виробників, зазначив він.

«Хоча врожай кращий — цього року очікується майже рекордна кількість кукурудзи, продаж стикається з труднощами через дешеву конкуренцію», — додав Іштван  Надь.

Як повідомлялося, міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс після зустрічі коаліції п’яти європейських країн повідомив, що позиція Польщі, Угорщини, Болгарії, Словаччини та Румунії щодо необхідності подовжити обмежувальні заходи проти українських пшениці, ріпаку, кукурудзи та соняшнику залишається незмінною — заборона до закінчення 2023 року.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry