Україна буде з хлібом – Денис Марчук

Південні регіони потерпають від нічних заморозків, на Центральні частині країни триває посуха. Менше з тим, аграрії продовжують посівну. Прогнозований урожай дасть можливість забезпечити зерном як внутрішній, так і зовнішні ринки.

Таку думку висловив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної ради, в ефірі АгроФМ. “Зараз аграрії стикаються не лише з економічними труднощами. Проблеми пов’язані також з природними умовами. Південні регіони України потерпають від нічних морозів, на Центральній частині країни відмічається посушливість. Проте аграрії працюють у полі, вони на сторожі продовольчої безпеки, і ми впевнені що зможемо повною мірою виконати не лише внутрішні зобов’язання, а й експортний потенціал”, – відзначив він.

Він додав, що бюджет з підтримки сільгоспвиробників сформований на 2020 рік, зберігся повною мірою, тобто це 4 млрд грн. З них 1 млрд грн спрямовані на підтримку тваринництва, а 1 млрд. грн. має бути направлений на закупівлю вітчизняної техніки та обладнання. 400 млн. грн. виділено на садівництво, 500 млн. грн – підтримку фермерів.

Найкращою підтримкою аграріїв, на думку Марчука, була практика відшкодування ПДВ. Втім, в 2018 році вона не спрацювала, бо агрохолдинги отримали левову частку допомоги. Квазіакумуляція ПДВ була б хорошою підтримкою

Денис Марчук наголосив, що жодних обмежень по експорту не повинно бути. “Експорт не зменшився. Ми виконуємо усі зобов’язання. Перехідних залишків зерна ще дуже багато. 2 млн т буде ще залишатися на складах, навіть після завершення експортних поставок”, – пояснив він.

Щоб зупинити ріст цін на продовольчі товари, варто було б зменшити ставку ПДВ на найбільш уживані продукти – це той крок, що допоміг би знизити внутрішні ціни, в середньому на 18%.

 

ІА “Інфоіндустрія”

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry