Україна імпортує близько  20 тисяч тонн винограду щороку

Незважаючи на активний розвиток вітчизняного виноградарства, щороку до України завозиться 20 тисяч тонн імпортного винограду. Порівняно з радянськими часами, площа під виноградниками значно зменшилася, і зараз складає до 40 тис га по всій країні.

Про це розказав Володимир Печко, голова об’єднання Укрсадвинпром, на конференції «Золоте гроно 2020». «Виноробство потрібно популяризувати. На вина, вироблені в Запорізькій області  звернули увагу експерти, і високо оцінені сомельє».

ВІн додав, що передбачене бюджетне фінансування для підтримки господраств, що вирощують столові і технічні сорти винограду. Ці кошти будуть виділятися на будівництво холодильників, компенсацію витрат на шпалери, зрошення, саджанці. Також передбачена допомога виноробним господарствам.

За словами експерта, 20 тис т імпортного винограду потрапляє до України щороку. Площі під виноградниками значно скоротилися. «Зараз в Україні немає і 40 тис. га під виноградниками».

Очільник Укрсадвинпрому закликав виноградарів реєструвати новостворені сорти винограду. «Багато виноградарів зараз живуть сьогоднішнім днем. Більшість українських сортів не зареєстровані. Потім їх вивозять за кордон, реєструють як власні, а ми змушені платити роялті.  Варто подумати про передачу розробленого сорту нащадкам. Ми готові допомогти з процесом реєстрації», – запевнив виноградарів Печко.

ІА «Інфоіндустрія»

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry