Україна наростила імпорт добрив в лютому в 2 рази

Обсяги імпорту добрив в лютому 2023 року в порівнянні із січнем зросли в 2,05 рази. Про це свідчать попередні дані із статистики перевезень добрив в лютому. При цьому експорт склав тільки 1,160 тис. тонн.

Імпортери завозили переважно азотні добрива, також в двічі зріс імпорт комплексних добрив. Калійні та мікродобрива залишились поза увагою імпортерів.

Серед азотних добрив слід відзначити популярність карбаміду, який цієї зими посів першу сходинку серед імпортних азотних добрив. Ба більше, ціна на імпортований карбамід в лютому вирівнялась із ціною селітри і була нижче за ціну селітри власного виробництва.

Вид добрив Обсяг, тис. т
Січень Лютий
N 81 178
NPK, NP 25 51
P 5 1
K 2 2
Інші 1 1
Общий итог 113 233

За даними Інформаційної Агенції “Інфоіндустрія”, вартість газу в Україні менша за вартість газу в країнах Європи, звідки завозиться частина імпортних азотних. В той же час в лютому багато імпортних азотних добрив завозилось із Азербайджану, Казахстану, Туркменістану та навіть США.

Навіть попри дуже дорогу і неймовірно складну  логістику імпорт залишається актуальним.

Водночас, як повідомляла Інфоіндустрія, лютий став унікальним не тільки з точки зору обсягів імпорту, а й з огляду на цінові сюрпризи. Саме в лютому, в сезон, ми мали два значимих падіння ціни на азотні добрива українського виробництва.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry