Україна в травні відновила експорт азотних добрив

Перші 3 тис. тон карбаміду та біля 2 тис. тон вапнякової селітри вже експортовані в Молдову та країни Євросоюзу. За даними ІА Інфоіндустрія експорт азотних добрив за 4 місяці склав 12 тис. тон.

При цьому експортувались здебільшого КАС та вапнякова аміачна селітра. Карбаміду експортовано тільки 565 тон. Наразі, низькі ціни на газ, у порівнянні із країнами ЄС, дозволяють вигідно експортувати передусім карбамід.

Виробники добрив все частіше дивляться в бік експорту.

Дмитро Гордейчук, аналітик ІА Інфоіндустрія стверджує, що «орієнтир на експорт не випадковий: через зменшення активності на внутрішньому ринку України, виробники будуть змушені йти на зовнішні ринки (Туреччина, Молдова, країни ЄС). Ми можемо навіть експортувати комплексні добрива, хоча вартість фосфоритів залишається високою, але доступний калій та низька ціна газу відкриває інші можливості для виробників».

Саме ці питання збираються обговорювати виробники добрив, трейдери та аграрії на Уманській агрохімічній конференції «Добрива перемоги». Куди запрошені виробники з України, Болгарії і Литви. Ринок знаходиться у постійному русі і оперативні рішення дають можливість вигравати навіть попри загальне зниження активності та падіння цін.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry