Україна все одно буде здійснюватиме експортні поставки зерна

Але, як вважає Дмитро Соломчук, без морпортів експорт української агропродукції знизиться до 3,8 млн т на місяць.

Україна зможе щомісяця експортувати 3,7–3,8 млн т аграрної продукції, якщо робота морських портів Одеської області буде заблокована. Про це заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, передає Rail.insider із посиланням на Укрінформ.

«Якщо Чорним морем взагалі не буде можливості експортувати, то орієнтовно ми зможемо забезпечувати світ 3,7–3,8 млн т сільськогосподарської продукції. Це мало», — сказав нардеп.

Дмитро Соломчук додав, що у разі припинення роботи морських портів Одещини Україна здійснюватиме експортні поставки через дунайські порти і наземними шляхами (залізницею та автотранспортом) через країни Європейського Союзу.

За даними Українського клубу аграрного бізнесу, у червні 2023 року Україна експортувала 5,3 млн т агропромислової продукції. При цьому через морські порти було експортовано 2 млн т продовольства.

У понеділок, 17 липня, рф направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення стосовно продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції з портів у Чорному морі. Одночасно російська сторона оголосила про відкликання гарантій безпеки судноплавства у північно-західній акваторії Чорного моря.

А у ніч проти 19 липня рашистами були атаковані зернові термінали та портова інфраструктура в портах Одеса та Чорноморськ.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry