Українські аграрії надають перевагу польським добривам

Саме такого висновку можна дійти, аналізуючи імпорт добрив в вересні 2023 року.

За перші два тижні вересня Україна імпортувала аж 114,4  тис. тон добрив і з Польщі завезли аж 30,5 тис. тон, на другому місті виявився Туркменістан і далі Туреччина.

Незважаючи на те, що Польща займає домінуючу позицію серед постачальників, аналітик ринку добрив і керівник ІА Інфоіндустрія, Дмитро Гордейчук очікує, що взимку ситуація може кардинально змінитись.

  • «Ми бачимо, що середня вартість NPK добрив з Марокко та Греції набагато (на 80-100 євро/т) нижча ніж добрив з Польщі. Пояснити такий обсяг імпорту з Польщі можна тим, що добрива можна замовити і отримати за два тижні, тоді як з Марокко це займе 6 тижнів. Тож на зимову закупівлю трейдери можуть вдатись до стратегічних закупівель, але при цьому потрібно зібрати замовлення з ринку, або ж бути впевненим, що власне ці добрива будуть закуплені на весну. В будь якому разі, саме дальні джерела добрив можуть бути цікавими для трейдерів та агрохолдингів на наступну посівну» – повідомив Дмитро Гордейчук.

Мінливість ринку на стільки висока, що передбачити з якої країни взавтра будуть завезені добрива досить важко, але Польща, Туркменія, Азербайджан, Туреччина та Литва завжди будуть в десятці найбільших постачальників добрив для України. Саме ці питання будуть підніматись на Вінницькому Агрохімічному Форумі 2 листопада 2023 року (Вінниця, готель Франція, 1-3.11.2023)

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry