Уманьска Агрохімічна конференція відкрила нові можливості ринку добрив в Україні

Весна 2023 року стала несподівано багатою на події. Ринок добрив не просто живий, але й динамічний як ніколи. 1 червня в готелі Застава, Умань, відбулась Агрохімічна конференція, що організована ІА Інфоіндустрія, в партнерстві з ЕКООРГАНІК (Україна) та компанії ICL (Ізраїль). Інформаційними партнерами стали Журнали АгроЕксперт (Agroexpert), Агробізнес Сьогодні та Агрономія Сьогодні.

Імпорт азотних добрив не замінив українське виробництво. Аграрії свідомо відмовлялись від NPK та NP добрив, однак, вже в березні інтерес відновився, а зниження цін на комплексні несподівано відкрило нові перспективи на літо.

На конференції в Умані учасники лише торкнулись перших підсумків посівної. Вже зрозуміло, що в літку будуть вносити аграрії. Імпорт з Болгарії починає поступатись більш дешевій логістиці з Литви та Польщі.

В Україні будуються нові потужності з виробництва РКД, а сам ринок не так впав як ринок гранульованих комплексних добрив. Саме про це ми дізнались від виступів наших партнерів із Конманії Екоорганік – провідного українського виробника спеціальних добрив.

Імпорт спеціальних добрив значно змінився і нові лідери, серед яких стала компанія ICL вже успішно підкорюють серця україських аграріїв та знаходять ніши для продукції, що замінила більлоруські та російські спецальні добрива та РК добрива.

Аналітика від Інфоіндустрії показала всі проблеми військового стану, але й розкрила можливості ринку. Особливо цікавим був ціновий аналіз. Стало відомо, що Україна в першому півріччі вже купила 1, 3 млн тон добрив. Імпорт карбаміду побив рекорд в квітні – більше 100 тис. тон, а топовим продуктом для виробників в травні став КАС. Україна вже почала експортувати добрива, а в лідерах серед країн постачальників ми побачили Болгарію, Польщу та Литву. В дискусіях стало зрозуміло, що лідери влітку не зміняться.

Конференція пройшла в руслі постійних дискусій. Найцікавіші, звісно, – дискусії з логістики. Особлива увага приділялась власним виробникам, які вже натякнули на дати запуску заводів в Дніпрі та в Південному.

Розважальна програма від Інфоіндустрії, як завжди була цікава та запам’ятається всім учасникам, нагадуючи про приємні неформальні моменти заходу. Банкет та відпочинок після важкого та продуктивного конференційного дня надихнув всіх учасників заходу на нові здобутки і перезавантажив агрохімічний ринок України на новий літній сезон.

Новий АГРОХІМІЧНИЙ ФОРУМ пройде в Одесі, в ГОТЕЛІ МАРІСТЕЛЛА 6-8 вересня 2023 року! Будемо раді Вас бачити!

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry