Важливі досягнення галузі свинарства у минулому році

Оксана Юрченко, президент Асоціації “Свинарі України”, підвела підсумки роботи галузі, повідомляє прес-служба Асоціації.

Одним з важливих досягнень, за її словами, є впровадження страхових програм. Так, Асоціація «Свинарі України» (АСУ) спільно з партнером «Страхова компанія “Перша”», розробили доступну програму, яка передбачає комплексне страхування поголів’я свиней, в тому числі від АЧС.

“Крім того, до Держпродспоживслужби врешті надійшла перша заявка від одного зі свиногосподарств на підтвердження статусу компартмента. Підготовка тривала з 2019-го року, коли було прийнято відповідний Наказ. Уже проведено навчання інспекторів щодо алгоритму застосування компартментизації, процедур оцінки та моніторингу статусу компартменту. Наступний крок — формування пулу експертів компетентного органу за результатами тестування, практичне навчання на базі підприємства-заявника і власне аудит, від результатів якого залежатиме, чи з’явиться в Україні перше господарство зі статусом компартменту найближчим часом”, – додала Юрченко.

Загалом, цьогоріч можна спостерігати більшу готовність та обізнаність виробників, щодо вимог, які упроваджуватимуть в Україні найближчими роками. Зокрема, погоджено Проєкт наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання». Його розробляли відповідно до європейської директиви, що містить мінімальні вимоги благополуччя у співпраці з профільними асоціаціями. Завдяки цьому маємо документ, який максимально зрозумілий як для компетентного органу, так і для виробників. Вимоги вступають у дію 1-го січня 2026-го року, тож у виробників свинини є 5 років перехідного періоду, аби «підлаштувати» виробництво.

Водночас, бізнес почав виявляти ініціативу і у царині виробництва без антибіотиків. Ми зі свого боку працюємо над відповідним галузевим стандартом, щоб споживач мав гарантоване підтвердження якості кінцевої продукції свинарства.

Саме на 2020-ий рік припала основна робота над правками до Закону України «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який вирішує ще одну критичну для виробників свинини проблему щодо клінічних оглядів поголів’я.

В цьому році розроблено і погоджено правки до Податкового Кодексу щодо скасування сплати ПДВ на ліквідованих через африканську чуму свиней тварин. Крім того, наприкінці року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема і щодо свиней. Також вдалося відстояти звільнення від ПДВ при імпорті чистопорідних тварин.

“Цей рік став знаковим і з точки зору тісної співпраці між Міністерством та аграрними асоціаціями. Зокрема, в рамках таких робочих груп велися обговорення програм державної підтримки. Дуже сподіваємося, що наступного року вдасться за рахунок такої комунікації додати ще одну програму підтримки для виробників — відшкодування вартості ідентифікації свиней”, – наголосила експерт.

«2020-ий рік був дуже насиченим. Сподіватимемося, що заданий ритм збережеться і в наступному! А непередбачуваність обмежиться виключно приємними сюрпризами!», – підсумувала Оксана Юрченко.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry