Вчені об’єднали різні датчики для аналізу складних добрив

Більшість приладів вимірюють не ті характеристики, для вимірювання яких вони створені. Наприклад ртутний термометр насправді вимірює об’єм ртуті в трубці, а електронний – характеристики струму у електроді. Тобто вимірюються характеристики, які залежать від температури, але різні характеристики. Отже і покази таких приладів можуть відрізнятись.

Подібні проблеми існують і для датчиків, що вимірюють вміст поживних речовин. Тому вчені розробляють механізм об’єднання показників, отриманих з різних датчиків в одну систему. Китайські вчені запропонували рішення для об’єднання показників, отриманих методом спектроскопії ближнього інфрачервоного діапазону (NIRS) та лазерно-індукованогл пробою (LIBS). Це дозволить швидко оцінювати вміст азоту, фосфору та калію в добривах.

Використавши ці дві технології певним чином, можна отримати точні дані вимірювання навіть за неоптимального для цього виду добрив. Отримані результати були на 0.25-5.62% точнішими за результати вимірювання з використанням лише NIRS та на 10.6-33.5% переважали точність LIBS.

Подібні відкриття наближають час, коли кишеньковий прилад дозволить швидко перевірити якість добрива, що зробить продаж підробок невигідною справою.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry