Відбір монолітів озимих свідчить про високу життєздатність рослин у полях

Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, проведеними спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, ячменю та озимого ріпаку. Про це повідомляють у Держпродспоживлсужбі.

«Рослини перебувають у фазах 3-й листок — кущіння. У більшості зразків зрідженість не перевищує 5%. Рослини озимих мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 97 загиблих — 0-3% (Дніпропетровська,Черкаська, обл.)», — йдеться в повідомленні.
Лабораторним аналізом рослин озимини, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників септоріозу, борошнистої роси, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, інших хвороб.

Зазначається, що в третій декаді січня та на початку І декади лютого утримувалась тепла, як для цього часу з туманами та значними опадами погода. З 5 лютого погодні умови на території країни почали погіршуватися. Дощ перейшов в мокрий сніг, зниження температури повітря спричинило утворення льодяної кірки. Висота снігового покриву на сільськогосподарських угіддях в середньому становила до 10 см.

 

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry