Використання обробленого насіння дозволяє пристосуватися до різких коливань погоди навесні – досвід фермерів

Плануючи восени весняні посіви, жоден з фермерів не може передбачити погодні умови на старті польового сезону. Несподівані та різкі зміни температури, рівню опадів та інших погодних умов становлять значну загрозу для продуктивності сільськогосподарських культур і загальної якості врожаю. Саме тому вже майже десять років переважна більшість насіннєвих гібридів, які продаються на українському ринку, мають фунгіцидну обробку. Але спостерігається постійне зростання популярності комплексних обробок, наприклад преміальної технології обробки насіння LumiGEN® від Corteva Agriscience, що одночасно захищає від хвороб та шкідників, а також містить додаткове нанесення мікродобрив з біостимулятором.

Про це розказав Степан Деркач, спеціаліст з технологій обробки насіння Corteva Agriscience в Україні.

Які основні підстави для фермерів використовувати насіння, оброблене LumiGEN®? Перш за все, така обробка забезпечує комплексний захист для рослини протягом перших трьох тижнів її розвитку. В найкритичніший момент розвитку культури – під час сходження та формування обробка страхує рослини від хвороб щонайменше на 30 днів. Це надзвичайно важливо, оскільки ураження в цей момент, наприклад, несправжньою борошнистою росою може призвести до повної загибелі посівів. «Ми працюємо в Поліссі, навесні в нашому районі дощі можуть йти тижнями і можливості вчасно обробити сходи не завжди є. Також погода дуже мінлива і перепади температур в умовах високої вологості можуть швидко спровокувати хвороби. Використання насіння з LumiGEN® дозволяє захиститися від цього», – переконаний головний агроном ФГ «Інтер-Агро-База» Олександр Велентій.

Друга підстава преміальна технологія обробки мінімізує вплив температурного стресу через перепади добових температур, що є доволі частим явищем навесні. Навіть якщо посів було розпочато при оптимальній температурі, за день можуть початися приморозки. Або через особливості рельєфу частина поля буде уражена холодом. Внаслідок холодового стресу рослини будуть розвиватися неоднорідно, що провокуватиме внутрішньовидову конкуренцію і ускладнює подальші обробки. Фермери відзначають, що оброблене LumiGEN® насіння дає можливість забезпечити ідеально рівні сходи з міцною кореневою системою.

Третій аргумент на користь обробки насіння інсектицидний компонент препарату захищає молоді рослини від багатьох шкідників, зокрема від нематод, мікроскопічних паразитів, які атакують кукурудзу та становлять серйозну загрозу для врожаю. Ураження ними може призвести до втрат врожаю до 25-30% і надійним методом захисту є використання насіння, обробленого спеціальними нематоцидами, що дає пролонгований захист на час формування потужної кореневої системи у культур. «Можливість захистити посіви на старті розвитку рослин, коли вони є надзвичайно вразливими, дуже важлива для всіх агрономів і отримувати її разом із насінням дорого варте», говорить головний агроном дніпровського СФГ «УКРАЇНА-2000» Роман Козій.

Все більше фермерів вважають важливим піклуватися про здоровя ґрунтів, чому сприяє впровадження інноваційних практик та інструментів у сільському господарстві, зокрема, використання насіння, обробленого LumiGEN®. Якісно нанесений на насіння шар препарату використовується за призначенням, не потрапляючи в землю чи ґрунтові води, що практично мінімізує вплив на довкілля та відповідає всім сучасним практикам сталого землеробства.

І, підсумовують клієнти Corteva, пояснюючи свою прихильність до насіння, обробленого LumiGEN®, – це дозволяє отримати гарні врожаї. «Якщо ми використовуємо сучасну техніку, платимо суттєві гроші за оренду землі, постійно ризикуємо, працюючи в прикордонній області, ми не хочемо ризикувати, обираючи «не захищене» насіння – в цьому немає сенсу, ми ризикуємо врожаєм», – переконаний Олександр Велентій. І чотирирічні досліди й випробовування, які фахівці компанії провели у різних куточках України та за різноманітних ґрунтово-кліматичних умов, засвідчили, що технологія LumiGEN® забезпечує до 300 кг прибавки врожаю кукурудзи на гектар, порівнюючи зі стандартною обробкою, та до 200 кг на гектар у випадку соняшнику.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry