Виробники молока – проти пальмової олії

Україна в січні-травні цього року імпортувала 73,5 тис. тонн пальмової олії, тоді як експорт відповідної продукції за цей період сягнув 6,3 тис. тонн.  Про це повідомила Державна фіскальна служба України. Зокрема, в травні цього року з Індонезії було імпортовано 12,5 тис. тонн пальмової олії, з Малайзії — 1,1 тис. тонн, з Швеції — 670 тонн, з інших країн — 36 тонн. Загалом, пальмова олія становить 90% імпортованих в Україну рослинних олій. Нагадаємо, Україна другий рік поспіль нарощує імпорт пальмової олії. Експерти відзначають, що це відбувається через спроби виробників здешевити продукцію. Асоціація виробників молока підтримує ухвалене рішення судової палати Європейського Союзу у Люксембурзі про те, що виробники продуктів рослинного походження не мають права давати такій продукції «молочні» назви.

Про це повідомила віце-президент АВМ Ганна Лавренюк, За її словами, з ініціативи АВМ та Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про молоко та молочні продукти” (щодо молоковмісних продуктів)» (№3043-1), яким передбачається запровадження поняття «молоковмісний продукт», встановити особливі вимоги щодо маркування і реалізації молоковмісних продуктів, а також передбачити відповідальність за порушення цих вимог.

Лавренюк підкреслила, що згідно з цим законопроектом, у виробництві молочних продуктів забороняється використання жирів і білків немолочного походження, а у виробництві традиційних молочних продуктів ― ще й будь-яких стабілізаторів та консервантів.

За її словами, особливе значення у законопроекті має маркування та розташування на полицях магазинів молочних та молоковмісних продуктів. «На упаковці молоковмісних продуктів обов’язково має бути напис: “Молоковмісний продукт. Містить жири немолочного походження”, причому розмір шрифту такого тексту має становити не менше 80% найбільшого розміру шрифту тексту основної назви такого продукту чи знаку для товарів і послуг», ― зауважила Лавренюк.

 «У запропонованому АВМ законопроекті є норма про відповідальність виробників і торгових мереж у випадку порушення особливих вимог маркування молочних та молоковмісних продуктів», ― додала Лавренюк.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry