26.06.2018
Після анексії Кримського півострову і відходу «Кримського Тітану» до Російської Федерації, в Україні не вироблявся амофос. Весь обсяг амофосу імпортувався. За даними Інфоіндустрії, в 2017 році імпорт амофосу склав 226 тис. тон, з них 3 тис. тон – з Центральної Азії. “Тітан” виробляв до 11 тис. тон амофосу щомісячно і міг забезпечити приблизно третину поживання.
В 2018 році Адміністрація Президента ввела санкції проти окремих юридичних та фізичних осіб – резидентів РФ. Власне, під санкції попали виробники фосфорних добрив. Ситуація вела до критичних змін, наразі, альтернативи російським джерелам для повного забезпечення добрив немає. Єдиний вихід – поновити власне виробництво та вдатись до ризикованого і занадто дорогого імпорту готових добрив із Сербії, Тунісу та Марокко.
Дніпровськй завод мінеральних добрив, що розташований у Каменському прийняв виклик, хоча завод тривалий час не виробляв амофос NP 12:52 (раныше поставки велись переважно на експорт), але була закуплена сировина (фосфорити, сірчана кислота та аміак) і вже стартує виробництво. Ще до кінця червня завод обіцяє першу товарну продукцію.
За даними Інфоіндустрі, весь обсяг виробництва липня (10 тисяч тон) вже викуплено. Вже від трейдерів ця продукція пропонується по ціні від 16500 грн/т, вагон з доставкою. Паралельно із ДЗМУ запустився і Сумихімпром, що виробляє діамофоску. Таким чином, українські заводи прагнуть замінити імпортну продукцію на українському ринку своєю, але обсяги виробництва, поки що, дуже незначні.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: